Fujifilm wycofuje ostatni profesjonalny film natychmiastowy

Fujifilm wycofuje ostatni profesjonalny film natychmiastowy
Instaksy to jeden z największych sukcesów firmy, jednak nie wszystko co związanie z fotografią natychmiastową cieszy się równą popularnością. Wiosną tego roku Fujifilm zakończy dostawy filmu FP-100c.
Dzięki aparatom i filmom Fujifilm fotografia natychmiastowa otrzymała drugie życie, a nazwa Instax dla większości osób przywołuje te same skojarzenia co niegdyś Polaroid. Natychmiastowa seria japońskiego producenta bije rekordy sprzedaży i jest jednym z największych sukcesów firmy. Niestety popularność skierowanych do masowego odbiorcy instaksów nie przekłada się na sytuację innych standardów filmów.

GS-1 Polaroid back/Fuji FP-100c


Fujifilm właśnie zapowiedziało zakończenie produkcji filmu FP-100c, starszego typu, gdzie pozytywowy wydruk uzyskiwało się po oderwaniu go od negatywowej części filmu. Film o rozmiarach 85 x 108 mm był także ostatnim, po wycofanym dwa i pół roku temu monochromatycznym materiale FP-3000b, filmem natychmiastowym z serii Professional, który odznaczać miał się wysoką gradacją, drobnym ziarnem i być idealnym wyborem do zdjęć testowych i na potrzeby dokumentów.

Zakończenie dostaw planowane jest na wiosnę tego roku. Swoją decyzję Fujifilm tłumaczy spadającym z roku na rok popytem na filmy tego typu. Z racji niewielkiej popularności produkt pozostanie jeszcze zapewne przez pewien czas w sprzedaży. W Polsce film FP-100c możemy kupić w większości najbardziej znanych sklepów z akcesoriami fotograficznymi.

Więcej informacji znajdziecie w oficjalnej nocie prasowej producenta.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0