Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fujifilm wycofuje ostatni profesjonalny film natychmiastowy

0

Autor: Maciej Luśtyk

1 Marzec 2016
Artykuł na: 4-5 minut
Instaksy to jeden z największych sukcesów firmy, jednak nie wszystko co związanie z fotografią natychmiastową cieszy się równą popularnością. Wiosną tego roku Fujifilm zakończy dostawy filmu FP-100c.

Dzięki aparatom i filmom Fujifilm fotografia natychmiastowa otrzymała drugie życie, a nazwa Instax dla większości osób przywołuje te same skojarzenia co niegdyś Polaroid. Natychmiastowa seria japońskiego producenta bije rekordy sprzedaży i jest jednym z największych sukcesów firmy. Niestety popularność skierowanych do masowego odbiorcy instaksów nie przekłada się na sytuację innych standardów filmów.

GS-1 Polaroid back/Fuji FP-100c

Fujifilm właśnie zapowiedziało zakończenie produkcji filmu FP-100c, starszego typu, gdzie pozytywowy wydruk uzyskiwało się po oderwaniu go od negatywowej części filmu. Film o rozmiarach 85 x 108 mm był także ostatnim, po wycofanym dwa i pół roku temu monochromatycznym materiale FP-3000b, filmem natychmiastowym z serii Professional, który odznaczać miał się wysoką gradacją, drobnym ziarnem i być idealnym wyborem do zdjęć testowych i na potrzeby dokumentów.

Zakończenie dostaw planowane jest na wiosnę tego roku. Swoją decyzję Fujifilm tłumaczy spadającym z roku na rok popytem na filmy tego typu. Z racji niewielkiej popularności produkt pozostanie jeszcze zapewne przez pewien czas w sprzedaży. W Polsce film FP-100c możemy kupić w większości najbardziej znanych sklepów z akcesoriami fotograficznymi.

Więcej informacji znajdziecie w oficjalnej nocie prasowej producenta

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Przedłużona promocja na gimbale Moza - do końca stycznia nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. W rekordowo niskich cenach kupicie je jeszcze do końca stycznia.
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)