Fujichrome Velvia 100F 120 - koniec produkcji

Fujichrome Velvia 100F 120 - koniec produkcji
Fujifillm oficjalnie poinformowało o zakończeniu produkcji materiału światłoczułego Velvia 100F w rozmiarze 120.
Pierwsze plotki o planach zatrzymania produkcji filmu kolorowego Fujichrome Velvia 100F pojawiły się w internecie około pół roku temu. Teraz stały się faktem. Jednak informacja dotyczy jedynie filmu w wersji dla aparatów średnioformatowych. Produkcja innych formatów będzie kontynuowana, przynajmniej przez jakiś czas. Fujifilm tłumaczy swoją decyzję wyjątkowo słabą sprzedażą filmu.
Fujichrome Velvia 100F 120
Klisza miała swoje wady, użytkownicy narzekali na nieciekawą paletę barwną, średnią reprodukcję szczegółów i trudności przy skanowaniu. Niemniej jednak każda tego typu informacja wywołuje nostalgię za czasami świetności fotografii analogowej. Oby tylko Fujifilm nie zabrało się za wycofywanie bardziej popularnych materiałów światłoczułych ze swojej oferty.

Fujifilm Velvia 100F będzie dostępny w sprzedaży jeszcze do marca 2015 roku.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!