klisza

Wszystkie artykuły z tagiem: "klisza" w serwisie fotopolis.pl:
Dubblefilm Jelly to nowy wstępnie naświetlony film z losowymi kolorystycznymi efektami
Jesteś fanem analoga i poszukujesz niecodziennego materiału światłoczułego? Jeśli tak to najnowszy Dubblefilm Jelly jest filmem, który powinien Cię zaciekawić. Ta wstępnie naświetlona klisza 35 mm zapewnia losowe efekty kolorystyczne.
2 Lis 2018
Michał Chrzanowski
0
ADOX HR-50 to nowy uniwersalny monochromatyczny film
Mamy dobre wieści dla fanów analoga. Właśnie zadebiutował ADOX HR-50 - nowy monochromatyczny film w formatach 135, 120 i 4x5, który ma świetnie sprawdzić się w streecie, krajobrazie, a nawet w portrecie.
8 Paź 2018
Michał Chrzanowski
0
Czy monochromatyczne filmy Fujifilm powrócą na rynek? Jest na to szansa
Dobre wieści dla miłośników analoga. Fujifilm rozważa przywrócenie do życia popularnych monochromatycznych filmów. Producent na razie „bada taką możliwość“, ale coś jest na rzeczy.
26 Lip 2018
Michał Chrzanowski
1
Czy film Agfa Vista przejdzie do historii? Wszystko na to wskazuje
„To co niektórzy słyszeli i od jakiegoś czasu przypuszczali, zostało potwierdzone przez wiarygodne źródła branżowe: Agfa Vista już nie istnieje“ - podaje serwis Japan Camera Hunter.
13 Mar 2018
Michał Chrzanowski
2
FOQUS Type-D 200 - monochromatyczny film prosto z Rosji
Fotografia analogowa przeżywa swoją druga młodość. Do grona producentów klisz filmowych dołączyła teraz rosyjska firma FOQUS, która zaprezentowała panchromatyczny film czarno-biały Type-D 200. Cena za jedną rolkę może zaskoczyć.
30 Sie 2017
Michał Chrzanowski
3
Lomography Color Negative F2/400 - film, który może przejść do historii
Miłośnicy fotografii analogowej mają dużo powodów do radości, ponieważ przeżywa ona prawdziwy renesans. Co rusz jesteśmy wręcz zalewani informacji o premierach nowych materiałów światłoczułych lub wznowieniu produkcji legendarnych klisz. Teraz swoją cegiełkę dołożyła firma Lomography.
23 Lut 2017
Michał Chrzanowski
1
FILM Ferrania wraca na rynek z nowym materiałem P30 Alpha
Fotografia analogowa ma się coraz lepiej. FILM Ferrania, niegdyś jeden z największych producentów materiałów światłoczułych, powraca z zaświatów i prezentuje odświeżoną wersję monochromatycznego filmu P30.
2 Lut 2017
Maciej Luśtyk
5
Kodak Kodachrome może powrócić, ale nie w najbliższej przyszłości
Na początku stycznia tego roku Kodak zapowiedział wznowienie produkcji filmu Ektachrome. Następnie świat obiegła informacja, że firma rozważa także przywrócenie do życia legendarnego Kodachrome. Jednak już wiemy, że na ten dzień będziemy musieli jeszcze poczekać.
27 Sty 2017
Michał Chrzanowski
0
Bergger Pancro400 – monochromatyczny film opracowany na nowo
W końcu mamy dobrą wiadomość dla miłośników fotografii analogowej. Firma Bergger zaprezentowała nową monochromatyczną kliszę filmową Pancro400.
7 Paź 2016
Michał Chrzanowski
0
Film JCH Street Pan 400 nareszcie w sprzedaży
O filmach analogowych zazwyczaj piszemy ze smutkiem. Zwykle są to bowiem informacje o zakończeniu ich produkcji. Na szczęście zdarzają się wyjątki. Na rynek właśnie trafił zapowiadany w marcu materiał JCH Street Pan 400.
5 Sie 2016
Maciej Luśtyk
0