Wyburzenie 92-letniej fabryki Kodaka

2 dni temu Kodak wyburzył 92-letni budynek, w którym produkowany był podkład do produkcji kliszy fotograficznej. Wyburzenie fabryki jest częścią procesu przebudowy parku industrialnego Kodaka. Jest to też symboliczny koniec kolejnej części fotograficznego dziedzictwa firmy.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00

18 lipca 2015 roku o godzinie 8 rano czasu lokalnego Kodak wyburzył budynek nr 53, wchodzący w skład parku industrialnego Eastman Business Park w mieście Rochester, w stanie Nowy Jork. Budynek o powierzchni 76 tys. metrów kwadratowych mieścił niegdyś fabrykę octanowego podkładu używanego do produkcji filmu fotograficznego, a od 2013 roku pozostawał nieużywany. Do rozbiórki użyto 50 kg dynamitu, które w ciągu kilku sekund obróciło w pył ponad 90 lat historii firmy.

Wyburzenie fabryki było częścią przebudowy parku industrialnego, mającej na celu udostępnienie powierzchni innym firmom. Od 2003 roku firma wyburzyła już około 45 budynków wchodzących w skład kompleksu, co dobrze pokazuje jak technologia cyfrowa odmieniła krajobraz fotografii. Niegdyś w fabrykach Kodaka pracowało ponad 50 tys. osób. Teraz liczba ta skurczyła się do 1000.

Nie oznacza to jednak zupełnego końca produkcji materiałów światłoczułych Kodaka. Produkcja podkładu została przejęta przez sąsiednią fabrykę, która cały czas pozostaje w użyciu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie wxxinews.org

Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: Kodak
logo logo
Magazyny
Zamów