Kodak S1 - będzie bezlusterkowiec Mikro Cztery Trzecie?

Firma JK Imaging zapowiedziała bezlusterkowiec Kodak S1 w systemie Mikro cztery Trzecie. Aparat ma ujrzeć światło dzienne w trzecim kwartale tego roku.
Kodak S1, fot. PC Online

Minęły niecałe dwa tygodnie od chwili, gdy dowiedzieliśmy się, że na rynku znów pojawią się cyfrówki z logo Kodak (pisaliśmy o tym w artykule "Wrócą cyfrówki Kodaka, wyprodukuje je JK Imaging"), a już dowiadujemy się o pierwszej planowanej premierze. I to jakiej! Firma JK Imaging zapowiedziała, że w trzecim kwartale tego roku światło dzienne ujrzy aparat Kodak S1 - bezlusterkowiec w systemie Mikro Cztery Trzecie. Na razie nie ujawniono praktycznie żadnych informacji na jego temat - wiadomo, że będzie miał łączność Wi-Fi, a według niepotwierdzonych informacji matrycę ma dostarczyć koncern Sony.
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1