Darmowy film dla niezależnych twórców? Nowa inicjatywa Kodaka i Kickstartera

0
Maciej Luśtyk
26 Kwiecień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Medium analogowe przeżywa renesans, zwłaszcza w kinematografii. Ze względu na koszty, dla wielu filmowców pozostaje ono jednak nieosiągalne. Zmienić ma to nowa inicjatywa firm Kodak i Kickstarter.

Ostatnio w branży filmowej zauważamy powrót do analogowego medium. Coraz częściej wybierają je znani reżyserzy, którzy chcą nadać swoim produkcjom wyjątkowy, nieosiągalny za pomocą cyfry charakter. Tak powstawały między innymi najnowsze części Gwiezdnych Wojen i Jamesa Bonda, a także ostatni film Quentina Tarantino.

Jeśli zawsze marzyliście, by swój kolejny projekt nakręcić na tradycyjnym filmie, mamy dla was dobrą wiadomość. W ramach nowej inicjatywy Kickstarter i Kodak rozdadzą niezależnym filmowcom materiał 16 i 35 mm o wartości nawet 20 tys. dolarów. Oczywiście szansę na przeżycie celuloidowego snu otrzymają tylko wybrani twórcy, niemniej jednak gra jest warta świeczki.

Jak informuje serwis No Film School, Kickstarter i Kodak uruchomiło program wsparcia dla wschodzących twórców kina, w ramach którego będą oni mieli szansę na otrzymanie darmowego filmu. Warunkiem jest zbiórka funduszy na realizację projektu za pośrednictwem serwisu Kickstarter. W zależności od tego jaki format preferuje dana osoba, Kodak ufunduje błonę filmową o wartości 20% (35 mm) lub 15% (16 mm) zebranych funduszy.

- Rozumiemy, że każdy, niezależnie od budżetu chciałby mieć możliwość opowiadania swoich historii za pomocą wyjątkowego medium, jakim jest tradycyjny film. Chcemy by był on równie dostępny dla uznanych, jak i wschodzących filmowców - mówi Anne Hubbel z firmy Kodak.

Dodatkowo wybranym twórcom Kodak zaoferuje atrakcyjne zniżki na usługi związane z eksploatacją materiału filmowego. Reżyserzy otrzymają także wsparcie merytoryczne odnośnie finansowania i strategi dystrybucji swojego projektu.

Pierwszymi beneficjentami będą: Derek Ahonen, Antonio Ferrera, Daniel Levin i R. Paul Wilson. Gdy pierwsza czwórka zakończy swoje projekty, program wystartuje od nowa.

Niezbędnych informacji odnośnie udziału w kolejnej edycji możecie zasięgnąć pod adresem kodakfilm@kickstarter.com.

(fot. wikimedia commons)

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Aparaty cyfrowe narażone na ataki ransomware. Czy hakerzy obiorą za cel fotografów?
Na pewno nie raz słyszeliście już o sytuacjach gdy hakerzy żądają okupu za odblokowanie firmowych komputerów. Okazuje się, że ofiarami podobnych działań mogą także...
18
0
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Rok 2019 na półmetku. Rynek aparatów w coraz gorszej sytuacji
Jeśli myśleliście, że rynek fotograficzny dotknął już dna i w końcu przyjdzie czas na poprawę, mamy złą wiadomość. 2019 to kolejny rok z rzędu, w którym branża notuje...
22
27
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Meyer Optik Görlitz wraca do gry i zapowiada nowe obiektywy
Nowe kierownictwo, nowe standardy produkcji, nowe podejście do marketingu i biznesu oraz zapowiedź odświeżonych obiektywów i zupełnie nowej linii szkieł - Meyer Optik...
12
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)