Kodak zapowiada “narodziny klasyki”

1
Maciej Luśtyk
7 Październik 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Wczoraj Kodak wywołał poruszenie w mediach społecznościowych informacją o nowym urządzeniu, które ma zostać zaprezentowane pod koniec października.

A classic is born. Again” - takimi słowami opatrzono zdjęcie, które producent udostępnił wczoraj w serwisach społecznościowych wraz ze spodziewaną datą premiery, którą wyznaczono na 20 października. Czy nie są to tylko słowa rzucane na wiatr?

Od pewnego czasu Kodak stara się odbudowywać swoją pozycję w świecie cyfrowego obrazowania. Warto wspomnieć tu chociażby o wejściu w rynek kamer sportowych (Kodak PIXPRO) czy nowej kamerze Super 8, zaprezentowanej podczas styczniowych targów CES. Niestety musimy rozczarować osoby, które oczekują, że Kodak w hukiem wróci na rynek fotograficzny. Zapowiadane urządzenie najprawdopodobniej będzie “tylko” smartfonem.

 

A classic is born. Again.

A photo posted by Kodak (@kodak) on

 

Sugeruje to nie tylko samo udostępnione przez producenta zdjęcia, ale także przebudowa strony kodakphones.com. Czy producent ma jakiekolwiek szansę na rynku fotograficznych smartfonów, który zdominowały Apple, Samsung i Huawei? Zaprezentowany dwa lata temu model IM5 raczej nie wróżył pod tym względem sukcesów. Mimo to, słowa o odrodzeniu klasyki każą nam spodziewać się czegoś wyjątkowego.

Co takiego może zaprezentować Kodak? Wszyscy pamiętamy cieszący się dużą popularnością koncept aparatu Instamatic, łączącego funkcje smartfonu i zaawansowanego kompaktu. Jeśli producent pójdzie w tym kierunku ma szansę zainteresować rzeszę entuzjastów. Zwłaszcza, że fotografia mobilna rozwija się w bardzo szybkim tempie, a urządzenia te oferują coraz większe możliwości.

O tym, czy tak się stanie przekonamy się już za dwa tygodnie. A co według Was może być “klasyką zrodzoną na nowo”?

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Nagrody za najlepsze produkty i wydarzenia fotograficzne 2019 roku przyznane!
Już po raz piętnasty wręczamy najważniejsze nagrody branżowe, których laureaci zostali wyłonieni przez naszych czytelników. Zobaczcie, które produkty i wydarzenia...
26
1
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Karty SD mają już 20 lat. Na pierwszych z nich nie zapisalibyście dziś ani jednego zdjęcia
Jeśli chcecie wiedzieć jak szybko rośnie zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową, warto prześledzić historię nośników SD, które właśnie skończyły 20 lat. W tym czasie...
18
0
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać problemy z zasilaniem
Nawet 5 dni bez ładowania smartfona? Nowa bateria litowo-siarkowa ma raz na zawsze rozwiązać...
Czy już niedługo akumulatory będą pozwalać na zasilanie urządzeń przez kilka dni? Taką wydajność obiecują naukowcy z australijskiego Monash University, których bateria...
27
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)