Kodak PIXPRO SP360-4K - 360 stopni w jakości 4K

0
Maciej Luśtyk
7 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Podczas targów IFA 2015 Kodak zaprezentował kamerę PIXPRO SP360-4K, która według producenta jest pierwszym action camem umożliwiającym rejestrację filmów sferycznych w jakości 4K. Nowa kamerka umożliwiac ma także filmowanie w zwolnionym tempie.
Kamera sportowa Kodak PIXPRO SP360-4K została wyposażona w 12-megapikselową matrycę BSI CMOS i jasny obiektyw o kącie widzenia 360°, ze światłem f/2.8. Urządzenie pozwala na nagrywanie zyskujących coraz większą popularność filmów sferycznych w maksymalnej jakości 4K (2028 x 2028 pikseli), z prędkością 50 kl./s. Jeśli sferyczne panoramy nie są naszym ulubionym formatem, będziemy mogli też skorzystać trybu segmentowego, oferującego 180-stopniowe pole widzenia. Dostępna będzie także możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie w jakości HD (1280 x 720 pikseli), z prędkością 120 kl./s.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Model SP360-4K pozwala na zdalne sterowanie funkcjami kamery za pomocą aplikacji na smartfony oraz tablety i oferuje szeroką gamę opcjonalnych akcesoriów. Wśród dwunastu produktów znajdziemy między innymi wodoodporną obudowę, przyssawkę umożliwiającą podpięcie kamery do płaskich powierzchni i pilot bezprzewodowy.

Urządzenie trafi do sprzedaży w europie w październiku 2015 roku. Nie znamy jeszcze ceny w jakiej będzie oferowane. Więcej informacji o kamerach sportowych Kodaka znajdziecie na stronie kodakpixpro.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Olympus PEN E-PL10 - niewielki korpus Mikro Cztery Trzecie dla początkujących fotografów i vlogerów
Miesiąc po premierze na rynkach azjatyckich model E-PL debiutuje także w europie. Jest to jednak niewielka aktualizacja względem poprzednika.
5
0
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
6
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)