Kodak PIXPRO SP360-4K - 360 stopni w jakości 4K

0
Maciej Luśtyk
7 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Podczas targów IFA 2015 Kodak zaprezentował kamerę PIXPRO SP360-4K, która według producenta jest pierwszym action camem umożliwiającym rejestrację filmów sferycznych w jakości 4K. Nowa kamerka umożliwiac ma także filmowanie w zwolnionym tempie.
Kamera sportowa Kodak PIXPRO SP360-4K została wyposażona w 12-megapikselową matrycę BSI CMOS i jasny obiektyw o kącie widzenia 360°, ze światłem f/2.8. Urządzenie pozwala na nagrywanie zyskujących coraz większą popularność filmów sferycznych w maksymalnej jakości 4K (2028 x 2028 pikseli), z prędkością 50 kl./s. Jeśli sferyczne panoramy nie są naszym ulubionym formatem, będziemy mogli też skorzystać trybu segmentowego, oferującego 180-stopniowe pole widzenia. Dostępna będzie także możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie w jakości HD (1280 x 720 pikseli), z prędkością 120 kl./s.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Model SP360-4K pozwala na zdalne sterowanie funkcjami kamery za pomocą aplikacji na smartfony oraz tablety i oferuje szeroką gamę opcjonalnych akcesoriów. Wśród dwunastu produktów znajdziemy między innymi wodoodporną obudowę, przyssawkę umożliwiającą podpięcie kamery do płaskich powierzchni i pilot bezprzewodowy.

Urządzenie trafi do sprzedaży w europie w październiku 2015 roku. Nie znamy jeszcze ceny w jakiej będzie oferowane. Więcej informacji o kamerach sportowych Kodaka znajdziecie na stronie kodakpixpro.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
11
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)