Kodak PIXPRO SP360-4K - 360 stopni w jakości 4K

Autor: Maciej Luśtyk

7 Wrzesień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Podczas targów IFA 2015 Kodak zaprezentował kamerę PIXPRO SP360-4K, która według producenta jest pierwszym action camem umożliwiającym rejestrację filmów sferycznych w jakości 4K. Nowa kamerka umożliwiac ma także filmowanie w zwolnionym tempie.

Kamera sportowa Kodak PIXPRO SP360-4K została wyposażona w 12-megapikselową matrycę BSI CMOS i jasny obiektyw o kącie widzenia 360°, ze światłem f/2.8. Urządzenie pozwala na nagrywanie zyskujących coraz większą popularność filmów sferycznych w maksymalnej jakości 4K (2028 x 2028 pikseli), z prędkością 50 kl./s. Jeśli sferyczne panoramy nie są naszym ulubionym formatem, będziemy mogli też skorzystać trybu segmentowego, oferującego 180-stopniowe pole widzenia. Dostępna będzie także możliwość nagrywania filmów w zwolnionym tempie w jakości HD (1280 x 720 pikseli), z prędkością 120 kl./s.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Model SP360-4K pozwala na zdalne sterowanie funkcjami kamery za pomocą aplikacji na smartfony oraz tablety i oferuje szeroką gamę opcjonalnych akcesoriów. Wśród dwunastu produktów znajdziemy między innymi wodoodporną obudowę, przyssawkę umożliwiającą podpięcie kamery do płaskich powierzchni i pilot bezprzewodowy.

Urządzenie trafi do sprzedaży w europie w październiku 2015 roku. Nie znamy jeszcze ceny w jakiej będzie oferowane. Więcej informacji o kamerach sportowych Kodaka znajdziecie na stronie kodakpixpro.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
10
 Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Długo wyczekiwany “No Time to Die” już wkrótce w kinach. Z tej okazji Leica przygotowała limitowaną wersję aparatu Q2, która stylistycznie nawiązuje do filmów o agencie 007.
12
Ricoh GR IIIx - ulubiony kompakt fotografów ulicznych teraz z obiektywem 40 mm
Ricoh GR IIIx - ulubiony kompakt fotografów ulicznych teraz z obiektywem 40 mm
Ricoh GR III to kompakt niemal idealny. Wiele osób zainteresowanych streetem czy dokumentem narzeka jednak na zbyt szerokie szkło. Specjalnie dla nich powstał wreszcie...
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)