Z Camera E1 - najmniejsza na świecie kamera 4K z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie trafia do sprzedaży

0

Autor: Maciej Luśtyk

10 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
W lipcu informowaliśmy Was o kampanii crowdfundingowej ultrakompaktowej kamery 4K z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie, o dużych możliwościach, która rozmiarami niewiele odbiega od popularnych kamerek sportowych GoPro. Ciekawe urządzenie właśnie trafiło do sprzedaży.

Z Camera E1 to obecnie najmniejsza kamera z mocowaniem na obiektywy Mikro Cztery Trzecie. Wielkością przypomina kamerki sportowe GoPro, jednak jej możliwości znacznie przewyższają to, co do zaoferowania mają producenci actioncamów. Po pierwsze otrzymujemy mocowanie na obiektywy Mikro Cztery Trzecie, co daje szerokie możliwości pod względem doboru optyki. Po drugie, według producenta kamera świetnie radzić sobie w warunkach słabego oświetlenia i oferuje klarowny obraz przy czułościach rzędu ISO 6400. (Górna granica czułości wynosi ISO 102,400).

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Kamera umożliwia nagrywanie materiału w maksymalnej jakości Cinema 4K (4096×2160) z prędkością 24 kl/s i przepływnością 60 Mbit/s lub w jakości UHD z prędkością 30 kl/s. Możliwe jest również rejestrowanie wideo w jakościach Full HD 1080p z prędkością 60 kl/s i HD 720p, w zwolnionym tempie, z prędkością 240 kl/s. Kamera posiada wbudowany mikrofon stereo, a filmy zapisywane są w standardzie H.264. Urządzenie oferuje manualną kontrolę nad większością parametrów ekspozycji, a dzięki złączu mikrofonowemu będzie ją można wykorzystywać także do bardziej zaawansowanych produkcji.

Za podgląd odpowiada w 2,5-calowy ekran LCD, a większością funkcji możemy sterować za pomocą aplikacji na smartfona, za pośrednictwem modułów Wi-Fi i Bluetooth. W pełni naładowana bateria pozwolić ma na nagranie około 45 minut materiału w jakości 4K. Poniżej możecie zobaczyć przykładowy film nagrany kamerką.

Biorąc pod uwagę możliwości i ultra-kompaktowe wymiary urządzenia, kamera może stać się popularnym urządzenie wśród osób filmujących dronami oraz silną konkurencja dla kamer Blackmagic. Zgodnie z zapowiedziami, kamera właśnie ukazała się na rynku, w całkiem atrakcyjnej cenie. Możecie ją nabyć w cenie $649. Na razie nie wiemy czy urządzenie trafi do polskiej dystrybucji.

Więcej informacji znajdziecie na stronie z-cam.com oraz na stronie sklepu B&H

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)