Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Atomos Ninja Assassin - zewnętrzny rejestrator 4K

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Wrzesień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Zewnętrzne rekordery firmy Atomos zdążyły już wyrobić sobie bardzo dobrą opinię wśród filmowców. Teraz firma BEiKS wprowadza do sprzedaży nowy model Ninja Assasin, który charakteryzuje się lekką, kompaktową obudową i między innymi pozwala na nieograniczony czasowo zapis wideo w jakości 4K UHD.

Zewnętrzny rejestrator Atomos Ninja Assassin z 7-calowym ekranem o rozdzielczości 1920x1080 pikseli pozwala na wygodny podgląd, edycję i zapis materiału filmowego w maksymalnej jakości 4K UHD. Nowy rekorder oferuje dokładniejsze odwzorowanie kolorów (4: 2: 2, 10-bit) zarówno w kodeku ProRes jak i DNxHR. Dodatkowo przestajemy być ograniczeni 30-minutowym limitem długości nagrań i otrzymujemy zestaw funkcji ułatwiających fimowanie, takich focus peaking, zebra, zoom cyfrowy czy opcja false color.

Atomos Ninja Assasin oferuje ponadto tablicę 3D LUT, która pozwoli na mapowanie kolorów z jednego profilu kolorystycznego na drugi, możliwość uruchomienia 10 różnych sekwencji filmu poklatkowego, funkcję zapisu Pro-Roll z 8-sekundowym wyprzedzeniem dla jakości HD i 3-sekundowym dla jakości 4K oraz pełne wsparcie dla nieliniowych programów do edycji wideo. Rejestrator umożliwia też zapis materiału audio poprzez podłączenie zewnętrznego mikrofonu.

Rekorder dyskowy Atomos Ninja Assasing dostępny jest do kupienia w cenie 6700 zł za pośrednictwem strony dystrybutora. Więcej informacji o sprzęcie znajdziecie pod adresem beiks.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły