Blackmagic Video Assist - profesjonalny monitor podglądowy i rejestrator

0
Maciej Luśtyk
17 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W ofercie firmy BEiKS pojawiło się urządzenie Blackmagic Video Assist, będące wysokiej jakości dotykowym monitorem podglądowym, który pełni również rolę zewnętrznego rejestratora, pozwalającego na zapisanie filmu w jakości Full HD 10-bit 4:2:2, w formatach ProRes HQ lub DNxHD.

Monitor Blackmagic Video Assist sprawdzi się w przypadkach gdzie konieczna jest potrzeba zastosowania lepszego monitorowania i nagrywania materiału w bezstratnej jakości, z przeznaczeniem do profesjonalnej obróbki. Urządzenie wyposażono w jasny 5-calowy, dotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, który pozwoli na wygodne monitorowanie parametrów filmowania i obrazu. Monitor oferuje podgląd formatów SD i HD, a dzięki połączeniu 6G-SDI, pozwala również na monitorowanie obrazu Ultra HD.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Urządzenie pełni również rolę zewnętrznego rejestratora. Za pomocą złącz HDMI i 6G-SDI pozwala on na nagrywanie obrazu z dowolnej kamery lub aparaty cyfrowego, a sygnał audio może być monitorowany poprzez gniazdo słuchawkowe 3,5 mm stereo. Blackmagic Video Assist rejestruje obraz w jakości 10-bit 4:2:2 i zapisuje go na kartach SD w formatach ProRes HQ i DNxHD, dzięki czemu nie będzie trzeba konwertować plików w celu profesjonalnej edycji.

Zasilanie odbywa się za pomocą uniwersalnego zasilacza 12V lub poprzez 2 akumulatory LP-E6. Monitor Blackmagic Video Assist dostępny jest do kupienia za pośrednictwem strony dystrybutora, w cenie 2340 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie beiks.com.pl

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
13
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)