Blackmagic Pocket Cinema Camera - z bagnetem Mikro Cztery Trzecie

Firma Blackmagic pokazała na targach NAB niewielką kamerę Pocket Cinema Camera z matrycą Super-16 i mocowaniem obiektywów Mikro Cztery Trzecie.

Niedługo musieliśmy czekać na efekty przystąpienia firmy Blackmagic do systemu Mikro Cztery Trzecie. Firma najpierw zaprezentowała profesjonalną kamerę z bagnetem m4/3, a teraz pokazała (na razie na wielkim banerze nad stoiskiem) na targach NAB w Las Vegas niewielką kamerę Pocket Cinema Camera. Urządzenie ma na pokładzie matrycę Super-16 o rozdzielczości Full HD i dynamice 13 EV oraz mocowanie obiektywów Mikro Cztery Trzecie. Kamera obsługuje standard ProRes oraz Lossless CinemaDNG RAW. Ma slot kart SD, ekran LCD o wysokiej rozdzielczości oraz wyjście micro HDMI. Pocket Cinema Camera ma kosztować poniżej 1000 dolarów, a więc będzie konkurować z filmującymi lustrzankami i bezlusterkowcami.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12