Blackmagic Micro Studio Camera - 4K z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

Autor: Maciej Luśtyk

14 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Blackmagic, znana z produkcji kompaktowych kamer oferujących profesjonalne możliwości zaprezentowała model Micro Studio Camera, oferujący zaawansowane funkcje filmowe, umożliwiający nagrywanie materiału w jakości UHD i podłączenie obiektywów z systemu Mikro Cztery Trzecie. To wszystko za niewiele ponad 1000 dolarów.

Kamera Blackmagic Micro Studio Camera została wyposażona w matrycę o wymiarach 13.056mm x 7.344mm, umożliwiająca nagrywanie materiału w jakości UltraHD 2160p (3840 x 2160,) z prędkością do 30kl/s, a także FullHD 1080p (1920 x 1080) z maksymalną prędkością 60kl/s. Kamera została wyposażona w mocowanie obiektywów Mikro Cztery Trzecie, ale za pomocą adaptera podłączymy też obiektywy z serii Broadcast B4, a także obiektywy filmowe PL.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Na obudowie kamery znajdziemy wyjścia HDMI, Expansion Port, złącza 6G SDI, a także złącze mikrofonowe i słuchawkowe. Ponadto możliwe jest sterowanie wszystkimi funkcjami kamery za pomocą oprogramowania ATEM, a przyciski na obudowie umożliwią łatwy dostęp do ustawień kamery w przypadku podglądu HDMI.

Kamera zasilana jest znanymi z Canona, 12-woltowymi akumulatorami LP-E6, a kompaktowe rozmiary pozwolą na bezproblemowy montaż na większości typów wysięgników. Blackmagic Micro Studio Camera będzie dostępna w cenie $1,295.

Oprócz tego modelu, Blackmagic zaprezentowało też model Micro Cinema Camera], umożliwiający nagrywanie w jakości Full HD 1080p, przeznaczony do bardziej outdoorowych zastosowań, w tym do mocowania do dronów. Kamery praktycznie nie różnią się wyglądem, jednak model Cinema otrzymał matrycę Super 16 z 13-stopniowym zakresem dynamiki, wejście na karty SD i możliwość zdalnego podglądu.

Więcej informacji o nowych produktach znajdziecie na stronie {LNK|https://www.blackmagicdesign.com/products;blackmagicdesign.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)