Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Centr - kamera rejestrująca panoramiczne wideo 4k

0

Autor: Patryk Wiśniewski

20 Maj 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Centr to kolejny ciekawy projekt, który pojawił się na serwisie Kickstarter. Kamera w kształcie ciastka oponki, rejestruj panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K. Dzięki łączeniu ujęć Full HD, użytkownik będzie mógł się cieszyć szczegółowym zapisem wideo w zakresie 360 stopni!

Rejestrowanie obrazów panoramicznych stało się na przestrzeni kilku lat standardem. Funkcję, tę mają zarówno proste kompakty jak i zaawansowane propozycje. Centr wyróżnia się jednak na ich tle dwiema rzeczami. Po pierwsze kręci panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K, a po drugie kąt widzenia kamery, to aż 360 stopni!

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Właśnie dlatego Centr ma tak nietypowy kształt. Dzięki otworowi w środku obudowy możemy w taki sposób złapać kamerę, że jej obiektywy nie zarejestrują naszej ręki. Oprócz ujęć z ręki urządzenie jest w pełni kompatybilne ze statywami oraz mocowaniami przeznaczonymi do GoPro.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, kamera ma oferować niezwykle wydajną baterię, która umożliwi nagrywanie przez dwie godziny. Akumulator ma być także łatwo wymienialny.

A jak działa to urządzenie? W obudowie zmieszczono 4 kamery Full HD, z który obraz jest na bieżąco łączony. Finalny film możemy obejrzeć na dedykowanej stronie lub przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki aplikacji możemy także kontrolować niektóre funkcje kamery. Oprócz filmowania wokół siebie Centr potrafi także kręcić przy pomocy jednej kamery, lub wykonać timelapse o rozdzielczości 20-megapikseli.

Centr to niezwykle ciekawie zapowiadająca się propozycja. Do tej pory żadne inne urządzenie nie potrafiło rejestrować tego typu filmów, w takiej rozdzielczości. W tym momencie możemy zamówić kamerę za 300 dolarów amerykańskich. W momencie pisania naszego newsa twórcy Centr mają zebraną ponad połowę kwoty, a zostało im jeszcze 10 dni do końca akcji na serwisie Kickstarter.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły