Centr - kamera rejestrująca panoramiczne wideo 4k

0

Autor: Patryk Wiśniewski

20 Maj 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Centr to kolejny ciekawy projekt, który pojawił się na serwisie Kickstarter. Kamera w kształcie ciastka oponki, rejestruj panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K. Dzięki łączeniu ujęć Full HD, użytkownik będzie mógł się cieszyć szczegółowym zapisem wideo w zakresie 360 stopni!

Rejestrowanie obrazów panoramicznych stało się na przestrzeni kilku lat standardem. Funkcję, tę mają zarówno proste kompakty jak i zaawansowane propozycje. Centr wyróżnia się jednak na ich tle dwiema rzeczami. Po pierwsze kręci panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K, a po drugie kąt widzenia kamery, to aż 360 stopni!

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Właśnie dlatego Centr ma tak nietypowy kształt. Dzięki otworowi w środku obudowy możemy w taki sposób złapać kamerę, że jej obiektywy nie zarejestrują naszej ręki. Oprócz ujęć z ręki urządzenie jest w pełni kompatybilne ze statywami oraz mocowaniami przeznaczonymi do GoPro.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, kamera ma oferować niezwykle wydajną baterię, która umożliwi nagrywanie przez dwie godziny. Akumulator ma być także łatwo wymienialny.

A jak działa to urządzenie? W obudowie zmieszczono 4 kamery Full HD, z który obraz jest na bieżąco łączony. Finalny film możemy obejrzeć na dedykowanej stronie lub przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki aplikacji możemy także kontrolować niektóre funkcje kamery. Oprócz filmowania wokół siebie Centr potrafi także kręcić przy pomocy jednej kamery, lub wykonać timelapse o rozdzielczości 20-megapikseli.

Centr to niezwykle ciekawie zapowiadająca się propozycja. Do tej pory żadne inne urządzenie nie potrafiło rejestrować tego typu filmów, w takiej rozdzielczości. W tym momencie możemy zamówić kamerę za 300 dolarów amerykańskich. W momencie pisania naszego newsa twórcy Centr mają zebraną ponad połowę kwoty, a zostało im jeszcze 10 dni do końca akcji na serwisie Kickstarter.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zaawansowany kompakt Zeissa miał okazać się rewolucją. Czy jednak w 2020 roku aparat z Lightroomem na pokładzie może jeszcze kogoś zachwycić? A zwłaszcza w takiej...
6
4
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze doskonalsza
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze...
Poprzednia generacja sferycznej kamerki Insta360 była jednym z najbardziej popularnych rozwiązań tego typu na rynku. Insta360 One X2 robi wszystko jeszcze lepiej, choć...
3
0
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania wewnętrznego do modelu X-T3. Wersja 4.0 aż 3-krotnie przyspiesza autofokus, ale to nie jedyne usprawnienia…
0
0
Powiązane artykuły