Centr - kamera rejestrująca panoramiczne wideo 4k

0
Patryk Wiśniewski
20 Maj 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Centr to kolejny ciekawy projekt, który pojawił się na serwisie Kickstarter. Kamera w kształcie ciastka oponki, rejestruj panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K. Dzięki łączeniu ujęć Full HD, użytkownik będzie mógł się cieszyć szczegółowym zapisem wideo w zakresie 360 stopni!
Rejestrowanie obrazów panoramicznych stało się na przestrzeni kilku lat standardem. Funkcję, tę mają zarówno proste kompakty jak i zaawansowane propozycje. Centr wyróżnia się jednak na ich tle dwiema rzeczami. Po pierwsze kręci panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K, a po drugie kąt widzenia kamery, to aż 360 stopni!

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Właśnie dlatego Centr ma tak nietypowy kształt. Dzięki otworowi w środku obudowy możemy w taki sposób złapać kamerę, że jej obiektywy nie zarejestrują naszej ręki. Oprócz ujęć z ręki urządzenie jest w pełni kompatybilne ze statywami oraz mocowaniami przeznaczonymi do GoPro.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, kamera ma oferować niezwykle wydajną baterię, która umożliwi nagrywanie przez dwie godziny. Akumulator ma być także łatwo wymienialny.

A jak działa to urządzenie? W obudowie zmieszczono 4 kamery Full HD, z który obraz jest na bieżąco łączony. Finalny film możemy obejrzeć na dedykowanej stronie lub przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki aplikacji możemy także kontrolować niektóre funkcje kamery. Oprócz filmowania wokół siebie Centr potrafi także kręcić przy pomocy jednej kamery, lub wykonać timelapse o rozdzielczości 20-megapikseli.

Centr to niezwykle ciekawie zapowiadająca się propozycja. Do tej pory żadne inne urządzenie nie potrafiło rejestrować tego typu filmów, w takiej rozdzielczości. W tym momencie możemy zamówić kamerę za 300 dolarów amerykańskich. W momencie pisania naszego newsa twórcy Centr mają zebraną ponad połowę kwoty, a zostało im jeszcze 10 dni do końca akcji na serwisie Kickstarter.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
11
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły