Centr - kamera rejestrująca panoramiczne wideo 4k

Centr - kamera rejestrująca panoramiczne wideo 4k
Centr to kolejny ciekawy projekt, który pojawił się na serwisie Kickstarter. Kamera w kształcie ciastka oponki, rejestruj panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K. Dzięki łączeniu ujęć Full HD, użytkownik będzie mógł się cieszyć szczegółowym zapisem wideo w zakresie 360 stopni!
Rejestrowanie obrazów panoramicznych stało się na przestrzeni kilku lat standardem. Funkcję, tę mają zarówno proste kompakty jak i zaawansowane propozycje. Centr wyróżnia się jednak na ich tle dwiema rzeczami. Po pierwsze kręci panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K, a po drugie kąt widzenia kamery, to aż 360 stopni!

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Właśnie dlatego Centr ma tak nietypowy kształt. Dzięki otworowi w środku obudowy możemy w taki sposób złapać kamerę, że jej obiektywy nie zarejestrują naszej ręki. Oprócz ujęć z ręki urządzenie jest w pełni kompatybilne ze statywami oraz mocowaniami przeznaczonymi do GoPro.

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, kamera ma oferować niezwykle wydajną baterię, która umożliwi nagrywanie przez dwie godziny. Akumulator ma być także łatwo wymienialny.

A jak działa to urządzenie? W obudowie zmieszczono 4 kamery Full HD, z który obraz jest na bieżąco łączony. Finalny film możemy obejrzeć na dedykowanej stronie lub przy pomocy aplikacji na urządzenia mobilne. Dzięki aplikacji możemy także kontrolować niektóre funkcje kamery. Oprócz filmowania wokół siebie Centr potrafi także kręcić przy pomocy jednej kamery, lub wykonać timelapse o rozdzielczości 20-megapikseli.

Centr to niezwykle ciekawie zapowiadająca się propozycja. Do tej pory żadne inne urządzenie nie potrafiło rejestrować tego typu filmów, w takiej rozdzielczości. W tym momencie możemy zamówić kamerę za 300 dolarów amerykańskich. W momencie pisania naszego newsa twórcy Centr mają zebraną ponad połowę kwoty, a zostało im jeszcze 10 dni do końca akcji na serwisie Kickstarter.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
4