panorama

Wszystkie artykuły z tagiem: "panorama" w serwisie fotopolis.pl:
Marek Czarnecki: „Druk wyzwala fotografię z przestrzeni wirtualnej”
O pasji do fotografii panoramicznej, trudnościach tego typu pracy, rynku fotografii krajobrazowej i własnoręcznym drukowaniu odbitek w jakości kolekcjonerskiej rozmawiamy z uznanym panoramistą i doktorem sztuki filmowej, Markiem Czarneckim.
8 Paź 2018
Maciej Luśtyk
6
Polaroid Eyeball - zaprojektowany z myślą o panoramach
Mała i kompaktowa konstrukcja oraz możliwość pełnego obrotu o 360 stopni, to tylko kilka cech zaprezentowanej głowicy statywowej Polaroid Eyeball.
29 Lut 2016
Michał Chrzanowski
0
Konkurs na najpiękniejsze panoramy 2015 roku rozstrzygnięty. Są nagrodzeni Polacy!
Ponad tysiąc profesjonalistów i amatorów z sześćdziesięciu krajów oraz blisko 4500 panoramicznych obrazów. Jury konkursy EPSON International Pano Awards wyłoniło laureatów poszczególnych kategorii. Wśród nich znaleźli się Polacy!
27 Paź 2015
Michał Chrzanowski
0
PanoCatcher -  tworzenie panoram nigdy nie było prostsze
PanoCatcher to ciekawa platforma fotograficzna, która została zaprojektowana z myślą o tych, którzy uwielbiają tworzyć panoramy, zdjęcia 360 stopni lub filmy poklatkowe. Urządzenie montuje się do statywu i jest kompatybilne z większością lustrzanek i aparatów bezlusterkowych.
30 Wrz 2015
Michał Chrzanowski
0
Soloshot2 - elektroniczny kamerzysta
Dzięki rozwojowi technologii i coraz większej dostępności kamerek sportowych, jakość obrazu oraz koszty przestały być przeszkodą w filmowaniu własnych wyczynów sportowych. Kłopotem może być jedynie znalezienie kamerzysty chętnego na uwiecznienie naszych popisów. Twórcy urządzenia Soloshot postanowili wyjść na przeciw temu problemowi.
30 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
VSN MOBIL V.360 - Panorama w jakości 4K
Rynek kamerek sportowych rośnie w takim tempie, że ciężko wymyślić już coś nowego. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się urządzenia oferujące funkcję panoramy 360 stopni. Nowa kamerka od VSN MobiL stara się wyprzedzić konkurencję oferowaną jakością i bogactwem funkcji.
28 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Ricoh Theta m15 - zdjęcia i filmy 360 stopni
Koncern Ricoh pokazał nową wersję aparatu Theta, który wykonuje sferyczne zdjęcia obejmujące pole widzenia 360 stopni. W nowym modelu Ricoh Theta m15 pojawiła się opcja kręcenia 3-minutowych sferycznych klipów wideo.
28 Paź 2014
Michal Grzegorczyk
0
Panono zrobi 108-megapikselową panoramę sferyczną. Wymagania: dobra koordynacja ruchowa fotografa
Gdybyśmy organizowali plebiscyt na najdziwniejszy aparat, fotografująca kula Panono miałaby pewne miejsce na podium. 36 aparatów zamkniętych w dość odpornej, kulistej obudowie umożliwia zarejestrowanie 108-megapikselowej panoramy sferycznej. Po wyrzuceniu kuli w powietrze.
23 Paź 2014
Michal Grzegorczyk
0
Centr - kamera rejestrująca panoramiczne wideo 4k
Centr to kolejny ciekawy projekt, który pojawił się na serwisie Kickstarter. Kamera w kształcie ciastka oponki, rejestruj panoramiczne wideo w rozdzielczości 4K. Dzięki łączeniu ujęć Full HD, użytkownik będzie mógł się cieszyć szczegółowym zapisem wideo w zakresie 360 stopni!
20 Maj 2014
Patryk Wiśniewski
0
Cycloramic Studio 360 Panorama - automatyczne panoramy iPhonem
Wśród aplikacji na urządzenia z systemem iOS służących do robienia zdjęć panoramicznych wyróżnia się program "Cycloramic Studio 360 Panorama", który poza standardowymi opcjami umożliwia wykonywanie automatycznych panoram z użyciem mechanizmu wibracji w telefonie.
23 Sty 2014
Michal Grzegorczyk
0