VSN MOBIL V.360 - Panorama w jakości 4K

0
Maciej Luśtyk
28 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Rynek kamerek sportowych rośnie w takim tempie, że ciężko wymyślić już coś nowego. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się urządzenia oferujące funkcję panoramy 360 stopni. Nowa kamerka od VSN MobiL stara się wyprzedzić konkurencję oferowaną jakością i bogactwem funkcji.

Kamera VSN Mobil V.360 z matrycą o wielkości 1/2.3 cala umożliwia nagrywanie filmów-panoram w jakości 4K (6480x1080), z predkością 30kl/s i robienie zdjęć w rozdzielczości 7 Mp. Kąt widzenia kamery to 360 stopni w poziomie i 60 stopni w pionie. Materiał zapisywany jest na karcie SD o pojemności do 128GB. Za pracę urządzenia odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 800 2.3 GHz i system Android 4.4, które znamy ze smartfonów. Kamera została zaprojektowana zresztą w ten sposób, aby sterować nią za pomocą aplikacji na smartfony i tablety. Tu właśnie kamera pokazuje swoje możliwości.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Aplikacja umożliwia podgląd obrazu z kamery na żywo, wybór trybów pracy (tryb wideo, tryb fotografowania, time-lapse, zdjęcia seryjne) i rodzajów zapisu, korekcję kolorów i balansu bieli, a także dzielenie się materiałem poprzez maila i media społecznościowe. Kamerą można sterować również za pomocą specjalnego pilota, co okaże się pomocne w sytuacjach, w których użycie telefonu będzie niemożliwe.

Całość została zamknięta w wodoszczelnej obudowie wyposażonej w wyjścia USB i HDMI, pomocne w wypadku zgrywania zdjęć na urządzenia zewnętrzne. Kamerę możemy kupić na stronie producenta w cenie 399 dolarów.

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce.

Więcej informacji odnośnie kamerki V.360 znajdziemy na stronie producenta.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Fujifilm X-T200 - mocny i uniwersalny aparat dla amatora
Następca modelu X-T100 bierze wszystko co najlepsze z poprzednika i obudowuje to znacznie lepszą, konkurencyjną specyfikacją. Zapowiada się na najciekawszy aparat dla...
12
0
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Czy w dzisiejszych czasach kogokolwiek może zainteresować kamera, która z założenia oferuje niską jakość filmów? Nadzieję na to mają twórcy modelu Fragment 8, który ma...
9
4
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
48
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)