VSN MOBIL V.360 - Panorama w jakości 4K

Autor: Maciej Luśtyk

28 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Rynek kamerek sportowych rośnie w takim tempie, że ciężko wymyślić już coś nowego. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się urządzenia oferujące funkcję panoramy 360 stopni. Nowa kamerka od VSN MobiL stara się wyprzedzić konkurencję oferowaną jakością i bogactwem funkcji.

Kamera VSN Mobil V.360 z matrycą o wielkości 1/2.3 cala umożliwia nagrywanie filmów-panoram w jakości 4K (6480x1080), z predkością 30kl/s i robienie zdjęć w rozdzielczości 7 Mp. Kąt widzenia kamery to 360 stopni w poziomie i 60 stopni w pionie. Materiał zapisywany jest na karcie SD o pojemności do 128GB. Za pracę urządzenia odpowiada procesor Qualcomm Snapdragon 800 2.3 GHz i system Android 4.4, które znamy ze smartfonów. Kamera została zaprojektowana zresztą w ten sposób, aby sterować nią za pomocą aplikacji na smartfony i tablety. Tu właśnie kamera pokazuje swoje możliwości.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Aplikacja umożliwia podgląd obrazu z kamery na żywo, wybór trybów pracy (tryb wideo, tryb fotografowania, time-lapse, zdjęcia seryjne) i rodzajów zapisu, korekcję kolorów i balansu bieli, a także dzielenie się materiałem poprzez maila i media społecznościowe. Kamerą można sterować również za pomocą specjalnego pilota, co okaże się pomocne w sytuacjach, w których użycie telefonu będzie niemożliwe.

Całość została zamknięta w wodoszczelnej obudowie wyposażonej w wyjścia USB i HDMI, pomocne w wypadku zgrywania zdjęć na urządzenia zewnętrzne. Kamerę możemy kupić na stronie producenta w cenie 399 dolarów.

Na filmiku poniżej możecie zobaczyć jak to wszystko wygląda w praktyce.

Więcej informacji odnośnie kamerki V.360 znajdziemy na stronie producenta.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)