Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Konkurs na najpiękniejsze panoramy 2015 roku rozstrzygnięty. Są nagrodzeni Polacy!

Ponad tysiąc profesjonalistów i amatorów z sześćdziesięciu krajów oraz blisko 4500 panoramicznych obrazów. Jury konkursy EPSON International Pano Awards wyłoniło laureatów poszczególnych kategorii. Wśród nich znaleźli się Polacy!
0

Autor: Michał Chrzanowski

27 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut

Do szóstej edycji EPSON International Pano Awards zgłosiło się ponad tysiąc fotografów. Spośród niespełna 4500 tysiąca prac nadesłanych z sześćdziesięciu krajów jury wybrało najlepsze panoramy 2015 roku. Zwycięskim obrazem w kategorii amatorskiej okazała się fotografia 19-letniego Polaka, Mateusza Piesiaka.

”Zdjęcie wykonałem o wschodzie słońca. Ukryłem się w trzcinach i czekałem w milczeniu i bezruchu na moment, gdy wokół osuszonego stawu zgromadzą się ptaki. Po jakimś czasie pierwsze czaple i mewy zaczęły pojawiać się blisko zbiornika. Było ciemno, więc ustawiłem długi czas naświetlania. Nagle na horyzoncie pojawił się orzeł. Wszystkie mewy wzbiły się w powietrze, a czaple pozostały w bezruchu.” - mówi laureat konkursu w kategorii amatorskiej, Mateusz Piesiak.

Nie jest to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla urodzonego w 1996 roku, Mateusza Piesiaka. W 2011 roku otrzymał on nagrodę główną w kategorii 11-14 lat w konkursie Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year Competition organizowanym przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie za zdjęcie ostrygojadów brunatnych (Haematopus palliatus). Z kolei w 2012 roku jego kadr podrywających się do lotu ptaków zdobył drugą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra”. Zdjęcia z tego konkursu były eksponowane na wystawie w czasie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2012 w Poznaniu. Natomiast w 2013 roku otrzymał nagrodę główną w kategorii 15-17 lat w konkursie Wildlife Photographer of The Year organizowanym przez BBC i Muzeum Historii Naturalnej w Londynie za zdjęcie sowy uszatej.

Grand Prix w konkursie EPSON International Pano Awards zdobyło zdjęcie “Lodowe więzienie” autorstwa Maxa Rive. Fotografia została wykonana wiosną w jednej z himalajskich jaskiń. “Poszukiwanie odpowiedniej jaskini jest trudną rzeczą, ale znalezienie jaskini z niepowtarzalnym widokiem jest o wiele trudniejsze. W Himalajach znalazłem takie miejsce, a w nim wyrwę ze wspaniałym widokiem na 6812 metrową górę Ama Dablam. To właśnie stamtąd pochodzi to zdjęcie.” - powiedział laureat Grand Prix, Max Rive.

Poniżej prezentujemy galerię zwycięskich prac w konkursie EPSON International Pano Awards 2015. Wśród nich jest także fotografia drugiego z nagrodzonych Polaków, Wojciecha Kruczyńskiego.

{GAL|21137

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Ponad 2500 zgłoszeń i 10 tys. zdjęć z całego świata. Poznaliśmy wyniki pierwszej międzynarodowej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Leica...
162
4
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
71
0
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Powiązane artykuły