Z Camera E1 - kompaktowa kamera 4K z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie

0
Maciej Luśtyk
20 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Dzisiaj kolejna porcja nowości z Kickstartera. Firma Z Camera zaprezentowała kompaktową kamerkę E1, wyposażoną w mocowanie Mikro Cztery Trzecie i pozwalającą na filmowanie w jakości 4K. Według producenta urządzenie oferuje klarowny obraz nawet przy czułości ISO 6400.
Z Camera E1 to obecnie najmniejsza kamera z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie. Wielkością przypomina kamerki sportowe GoPro, jednak jej możliwości znacznie przewyższają to, co do zaoferowania mają producenci action camów. Po pierwsze jest to wspomniane mocowanie na obiektywy Mikro Cztery Trzecie, co daje szerokie możliwości pod względem doboru optyki. Ponadto według producenta kamera świetnie radzi sobie w warunkach słabego oświetlenia i oferuje niezaszumiony obraz przy czułości ISO6400.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Kamera umożliwia nagrywanie materiału w maksymalnej jakości Cinema 4K (4096×2160) z prędkością 24 kl/s lub w jakości UHD z prędkością 30 kl/s. Możliwe jest również rejestrowanie wideo w jakości 1080p z prędkością 60 kl/s i 720p 120 kl/s. Górna granica czułości oferowanej przez matrycę wynosi ISO 102,400.

Urządzenie wyposażono w 2,5-calowy ekran LCD, a większością funkcji możemy sterować za pomocą aplikacji na smartfona, za pośrednictwem modułów Wi-Fi i Bluetooth. W pełni naładowana bateria pozwala na nagranie 45 minut materiału w jakości 4K.

Biorąc pod uwagę możliwości i ultra-kompaktowe wymiary urządzenia, będzie to popularne urządzenie wśród osób filmujących dronami oraz silna konkurencja dla popularnych kamer Blackmagic. Twórcy zdecydowali się sfinansować projekt przy pomocy serwisu Kickstarter i w ciągu kilku dni zebrali niemal 4-krotność sumy potrzebnej na produkcję kamery, wynoszącej $42,000. E1 ma pojawić się na sklepowych półkach już w grudniu 2015 roku w cenie $699.

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu w serwisie Kickstarter.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Fujifilm X-A7 - niedrogi aparat dla vlogera, lub początkującego fotografa
Po tym jak Fujifilm w 2018 roku pokazało model X-T100, myśleliśmy, że firma nie będzie już oferować niższych modeli z segmentu “entry level”. Tymczasem otrzymujemy...
12
0
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon Z6 Essential Movie - filmowy zestaw pozwalający łatwo wejść w świat zaawansowanych produkcji
Nikon przedstawia swój pierwszy zestaw do filmowania aparatem bezlusterkowym, Nikon Z 6. Jak zapewnia producent, to komplet...
1
2
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Phase One XT - profesjonalny średni format na miarę naszych czasów?
Podczas gdy Hasseblad i Fujifilm ścigają się na bezlusterkowce, Phase One proponuje nieco odmienne podejście do tematu mobilnego aparatu średnioformatowego. I z...
19
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)