Tryb fotograficzny w kamerach RED EPIC i SCARLET

0

Autor: Maciej Luśtyk

15 Lipiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Zwykle nie piszemy o kamerach jednak najnowsza aktualizacja oprogramowania kamer RED ułatwia fotografowanie za ich pomocą, co może zaciekawić niektórych fotografów. Kamery oferują bowiem zakres dynamiczny rzędu 16,5 EV.

Do tej pory w kamerach firmy RED pojedyncze klatki mogły być wyciągane jedynie z nagranego materiału wideo, co zajmowało dość dużo czasu. Wraz z najnowszą aktualizacją firmware’u do wersji 6.0.23 kamery otrzymały osobny tryb przenaczony do fotografowania, który umożliwia zapisywanie pojedynczych klatek w formacie R3D RAW. Szczegółowy opis nowych funkcji znajdziecie na poniższym filmiku.

Może się wydawać, że funkcja ta nie jest niczym ciekawym dla fotografów. Warto jednak wspomnieć, że matryce kamer RED oferują zakres dynamiczny rzędu 16,5 EV, co jest o prawie dwa stopnie lepszym wynikiem od aparatu Nikon D810. Użycie kamer w celu fotografowania może okazać się więc przydatne w przypadku fotografii komercyjnej, gdzie liczy się możliwie największe pole do manipulacji materiałem wyjściowym. Ostatnimi czasy wyciąganie pojedynczych klatek z materiału nagranego kamerami RED staje się też coraz bardziej popularne w branży modowej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie reduser.net

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły