Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Patenty Kodaka sprzedane za 525 mln dolarów

0

Autor: Patrycja Tuszyńska

20 Grudzień 2012
Artykuł na: minutę
Kodak podał informację, że sprzedaż patentów firmy, dotyczących cyfrowego obrazowania, zakończyła się sukcesem. Ofertę w wysokości 525 milionów dolarów złożyło 12 koncernów skupionych pod nazwą IIntellectual Ventures i RPX Corporation. Wśród nich są Apple, Google, Facebook oraz Microsoft.

Niedawno pisaliśmy o tym, że Google i Apple, konkurenci na rynku smartfonów, planują połączyć swoje siły i razem wykupić prawa licencyjne Kodaka dotyczących cyfrowego obrazowania. Jednak Apple i Google to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Patenty zostały zakupione przez 12 koncernów skupionych pod nazwą Intellectual Ventures i RPX Corporation za 525 milionów dolarów. W rzeczywistości wspólnego zakupu dokonały firmy: Apple, Google, Facebook, Samsung, RIM, Adobe, HTC, Fujifilm, Huawei, Amazon, Shutterfly i Microsoft.

Wraz z początkiem roku Kodak złożył wniosek o ogłoszeniu upadłości. Ostatnio firma otrzymała gigantyczną pożyczkę w wysokości 830 milionów dolarów. Teraz, kiedy pod młotek poszły prawa licencyjne, Kodak najpewniej wyjdzie z bankrutctwa i zajmie się innymi gałęziami produkcji - jak drukarki i materiały eksploatacyjne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
2
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)