Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Apple i Google wykupią patenty Kodaka

0

Autor: Patrycja Tuszyńska

10 Grudzień 2012
Artykuł na: minutę
Koncerny Apple i Google, konkurujące ze sobą na rynku smartfonów, połączyły swoje siły, aby wykupić patenty fotograficzne Kodaka. Firma ogłosiła swoje bankrutctwo na początku tego roku. Sprzedając swoje patenty Kodak chce wyjść z długów i zrestrukturyzować firmę w 2013 r.

Wraz z początkiem roku Kodak złożył wniosek o ogłoszeniu upadłości, posiadajac 5,1 mld USD w aktywach przy 6,5 mld USD długu. Swoje zadłużenie firma stara się spłacić sprzedając sporą liczbę patentów, którymi zaintersowały się Apple i Google. Jak donosi The Wall Street Journal koncerny, konkurujące ze sobą na rynku smartfonów, połączyły swoje siły i zamierzają złożyć ofertę w wysokości 500 mln dolarów, aby wykupić patenty Kodaka. Żadna z firm nie potwierdziła jednak tych informacji. Patenty dotyczą cyfrowego obrazowania - wykonywania, przetwarzania i przesyłania zdjęć. Kodak planuje wyjść z bankrutctwa w pierwszej połowie 2013 r. i zrestrukturyzować firmę, tym samym skupiając się bardziej na innych gałęziach produkcji, jak drukarki i materiały eksploatacyjne.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
31
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)