Kodak sprzedał rozwiązania dotyczące cyfrowego obrazowania

Kodak sprzedał szereg rozwiązań dotyczących cyfrowego obrazowania (Kodak Image Sensor Solutions). Firma chce teraz zająć się produkcją drukarek i materiałów eksploatacyjnych.

Kodak sprzedał rozwiązania związane z cyfrowym obrazowaniem (Kodak Image Sensor Solutions) firmie Platinum Equity mającej siedzibę w stanie Kalifornia. Sprzedaż obejmuje też znaczne tereny i zakłady produkcyjne w Rochester.

Założona pod koniec XIX wieku firma jest w trakcie zmiany profilu z fotograficznego, na związany z drukarkami i materiałami eksploatacyjnymi. Wyprzedawanie struktur i opatentowanych rozwiązań ma pomóc firmie uniknąć bankructwa.

Matryce Kodaka są montowane m.in. w Leicach M9 i S2. Wg. niepotwierdzonych informacji, w nowym modelu M10 mają być montowane 24-megapikselowe matryce CMOS innego producenta.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4