Kodak sprzedał rozwiązania dotyczące cyfrowego obrazowania

Kodak sprzedał szereg rozwiązań dotyczących cyfrowego obrazowania (Kodak Image Sensor Solutions). Firma chce teraz zająć się produkcją drukarek i materiałów eksploatacyjnych.

Kodak sprzedał rozwiązania związane z cyfrowym obrazowaniem (Kodak Image Sensor Solutions) firmie Platinum Equity mającej siedzibę w stanie Kalifornia. Sprzedaż obejmuje też znaczne tereny i zakłady produkcyjne w Rochester.

Założona pod koniec XIX wieku firma jest w trakcie zmiany profilu z fotograficznego, na związany z drukarkami i materiałami eksploatacyjnymi. Wyprzedawanie struktur i opatentowanych rozwiązań ma pomóc firmie uniknąć bankructwa.

Matryce Kodaka są montowane m.in. w Leicach M9 i S2. Wg. niepotwierdzonych informacji, w nowym modelu M10 mają być montowane 24-megapikselowe matryce CMOS innego producenta.

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13