Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kodak wystawi na aukcji patenty związane z cyfrowym obrazowaniem

0

Autor: Marcin Falana

4 Lipiec 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Podupadająca firma Kodak otrzymała zgodę na licytację swoich patentów. Na sprzedaż będą wystawione dwa pakiety rozwiązań.

Po ogłoszeniu upadłości i podniesieniu cen filmów amerykański producent zdecydował się na kolejne kroki mające umożliwić spłatę zadłużeń i zwiększenie płynności finansowej.

Otrzymanie przez Kodaka zgody sądu na wystawienie na licytację części patentów, to porażka Apple, który kilka tygodni temu zgłaszał, że firma założona w roku 1889 przywłaszczyła sobie rozwiązania tworzone wspólnie przy projektowaniu aparatu QuickTake100. Aparat, który miał swoją premierę w roku 1994 został uznany przez magazyn Time za pierwszy ogólnodostępny aparat cyfrowy. Był wyposażony w 1MB wbudowanej pamięci i wykonywał zdjęcia w rozdzielczości VGA.

Na aukcji zostaną wystawione patenty związane z cyfrowym obrazowaniem. Dotyczą technologii znanych z aparatów cyfrowych, a także analizy obrazu, manipulacji i tagowania zdjęć. W sumie będzie to 1100 patentów, które stanowią około 10% zaplecza firmy.

Zainteresowanie aukcją, która rozstrzygnie się w sierpniu, wyraziło 20 firm. Ciekawi nas, czy patenty Kodaka znajdą zastosowanie w aparatach fotograficznych, czy telefonach komórkowych

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
2
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)