Fujifilm pozywa Motorolę

Sądowe wojny dotyczące patentów trwają. Fujifilm ma wątpliwości odnośnie rozwiązań użytych przez Motorolę w smartfonach.
Pisaliśmy już o tym, że sąd amerykański zezwolił Kodakowi na sprzedaż patentów, które według firmy Apple powstały podczas wspólnej pracy nad aparatem QuickTake100. Producenci coraz częściej walczą ze sobą w sądach.

Kilka dni temu Fujifilm oskarżył Motorolę o użycie w smartfonach rozwiązań opatentowanych przez nich. Sprawa dotyczy funkcji związanych m.in. z:
  • przetwarzaniem obrazów
  • wykrywaniem twarzy
  • komunikacją między urządzeniami

Więcej o spornych patentach przeczytacie na stronach Google Patents: US6144763, US6915119, US7327886, US5734427. Uzasadnienie w języku angielskim znajduje się tutaj (PDF).

Motorola w roku 2011 została kupiona przez Google za około 12 miliardów dolarów. Google zyskał po tej transakcji 17 tysięcy patentów, które mają pomóc w ochronie rozwiązań znanych m.in. z systemu Android.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1