Fujifilm pozywa Motorolę

0
Michał Dąbrowski
16 Lipiec 2012
Artykuł na: minutę
Sądowe wojny dotyczące patentów trwają. Fujifilm ma wątpliwości odnośnie rozwiązań użytych przez Motorolę w smartfonach.
Pisaliśmy już o tym, że sąd amerykański zezwolił Kodakowi na sprzedaż patentów, które według firmy Apple powstały podczas wspólnej pracy nad aparatem QuickTake100. Producenci coraz częściej walczą ze sobą w sądach.

Kilka dni temu Fujifilm oskarżył Motorolę o użycie w smartfonach rozwiązań opatentowanych przez nich. Sprawa dotyczy funkcji związanych m.in. z:
  • przetwarzaniem obrazów
  • wykrywaniem twarzy
  • komunikacją między urządzeniami

Więcej o spornych patentach przeczytacie na stronach Google Patents: US6144763, US6915119, US7327886, US5734427. Uzasadnienie w języku angielskim znajduje się tutaj (PDF).

Motorola w roku 2011 została kupiona przez Google za około 12 miliardów dolarów. Google zyskał po tej transakcji 17 tysięcy patentów, które mają pomóc w ochronie rozwiązań znanych m.in. z systemu Android.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają jeszcze sens?
Nikon, Leica i Olympus nie wezmą udziału w kolejnej Photokinie. Czy w czasach internetu targi mają...
Pierwsza Photokina w nowej formule już wiosną. Nie weźmie w niej jednak udziału trzech głównych producentów sprzętu. Czy firmom fotograficznym targi są jeszcze do...
4
6
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Nagradzany chiński fotoreporter Lu Guang znów na wolności. Nie chce udzielać wywiadów
Zatrzymany przed rokiem przez chińską służbę bezpieczeństwa, jeden z najbardziej znanych fotoreporterów Pańswa Środka,...
9
0
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Sigma porzuca mocowanie K. Co dalej z Pentaksem?
Pentax, choć cały czas ma wierne grono użytkowników, już od dłuższego czasu wędruje poboczem rynku fotograficznego. W obliczu działań Sigmy producentowi będzie jeszcze...
25
24
Powiązane artykuły