patenty

Wszystkie artykuły z tagiem: "patenty" w serwisie fotopolis.pl:
Czytnik linii papilarnych w aparatach? Canon już nad tym pracuje
Czytniki linii papilarnych od lat są już standardem w smartfonach i laptopach. Czy jednak potrzebne są fotografom? Canon najwyraźniej myśli, że tak.
30 Sty 2018
Maciej Luśtyk
1
Polaroid pozywa GoPro… o kształt kamerki
Procesy o kradzież patentów i rozwiązań na rynku fotograficznym nie są niczym nowym. Często w takich przypadkach przedmiot sporu bywa absurdalny. Podobnie jest i tym razem - producent Polaroid Cube pozywa firmę GoPro o skopiowanie pomysłu na kamerkę sportową w kształcie kostki…
4 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Nowe Google Glass będą robiły zdjęcia gdy wykonamy gest kadrowania?
Firma Google zgłosiła patent, który ma umożliwiać najnowszej wersji urządzenia robienie zdjęć za pomocą gestów. Nie są to jednak byle jakie gesty.
10 Lip 2015
Michał Sułkiewicz
0
Zewnętrzny wizjer hybrydowy Panasonica
Wizjery hybrydowe poznaliśmy kilka lat temu za sprawą Fujifilm. Teraz swoich sił w tym kierunku próbuje Panasonic. Do biura patentowego w Japonii wpłynął projekt Panasonica opisujący budowę zewnętrznego wizjera hybrydowego do aparatów kompaktowych.
25 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Olympus wykryje rozbryzg wody?
Koncern Olympus dostarczył "news" idealnie wpisujący się w środek upalnego lata i "sezonu ogórkowego". Jak donosi serwis 43rumors.com, w nowych aparatach Olympusa wkrótce może się pojawić nietypowa funkcja. Japończycy opatentowali mechanizm wyzwalania migawki, gdy aparat wykryje rozbryzg wody.
5 Sie 2014
Michal Grzegorczyk
0
Kolejne patenty fotograficzne Google
Możliwe, że już niedługo chcąc zobaczyć z bliska fragment architektury nie trzeba będzie mieć aparatu z dużą matrycą lub zoomem. Jedno z najnowszych, właśnie opatentowanych rozwiązań Google rozwiązuje problem małej szczegółowości zdjęć z telefonów.
26 Wrz 2012
Michał Dąbrowski
0
Fujifilm pozywa Motorolę
Sądowe wojny dotyczące patentów trwają. Fujifilm ma wątpliwości odnośnie rozwiązań użytych przez Motorolę w smartfonach.
16 Lip 2012
Michał Dąbrowski
0