Bezlusterkowy korpus z pistoletowym uchwytem - ciekawy patent firmy Canon

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Styczeń 2021
Artykuł na: minutę

Intrygujący projekt został opatentowany przez firmę Canon. To mały, poręczny aparat z dołączonym pistoletowym uchwytem, ułatwiającym panoramowanie i pochylanie.

Z pozoru wydaje się, że to gimbal, ale stabilizację mają oferować dołączane obiektywy i być może sama matryca. Pistoletowy uchwyt ze spustem migawki, touchpadem i przyciskami funkcyjnymi ma mieć natomiast możliwość pochylania i obracania, co powinno ułatwić kadrowanie i nagrywanie wideo z różnych kątów.

Co więcej na uchwycie wystarczyło miejsca na wyświetlacz LCD, a na małym korpusie aparatu na gorącą stopkę. Oczywiście kluczową funkcją jest możliwość zmiany optyki.

Sami przyznacie, że to dosyć oryginalny pomysł. Czy w dobie gimbali zainteresował by vloggerów? Mamy wątpliwości…

Więcej o tym przeczytacie na dpreview.com

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Fujifilm Instax Pal - nowy (miniaturowy) pomysł na aparat natychmiastowy
Rodzinę natychmiastowych aparatów Instax wzbogaca Instax Pal - miniaturowy aparat cyfrowy, który możemy mieć ze sobą zawsze i wszędzie, a zdjęcia z niego wydrukujemy na drukarce.
5
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon Zf - współczesny klasyk
Nikon prezentuje długo oczekiwany model Zf - połączenie nowoczesnej technologii z obudową w stylu retro, nawiązującą do klasycznych lustrzanek producenta z lat 80. XX wieku. Nikon Zf...
37
Cinema Camera 6K - pierwsza pełna klatka Blackmagic ma mocowanie L-Mount
Cinema Camera 6K - pierwsza pełna klatka Blackmagic ma mocowanie L-Mount
Pierwsza pełnoklatkowa kamera Blackmagic ma szansę odmienić rynek mniejszych produkcji wideo. I nadać rozpędu systemowi L-Mount. BCC 6K pozwala na pełnoklatkowy wewnętrzny zapis 6K 35...
10
Powiązane artykuły