Nowe Google Glass będą robiły zdjęcia gdy wykonamy gest kadrowania?

0

Autor: Michał Sułkiewicz

10 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Google zgłosiła patent, który ma umożliwiać najnowszej wersji urządzenia robienie zdjęć za pomocą gestów. Nie są to jednak byle jakie gesty.

Już pierwsza wersja inteligentnych okularów Google Glass wzbudzała sporo kontrowersji. Ludziom nie podobało się, że właściciele urządzenia mogli ich fotografować i filmować praktycznie bez żadnych sygnałów, że taka czynność ma miejsce. Może nowy patent Google, który ma znaleźć zastosowanie w nowej wersji okularów poprawi wizerunek tego gadżetu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W opatentowanej technologii zdjęcie ma być wykonywane automatycznie poprzez wykonanie gestu "kadrowania", czyli ułożenia palców w kształt ramki. To jednak nie wszystko. Urządzenie ma rozpoznawać sposób ułożenia rąk i nie tylko wybierać kadr zawarty wewnątrz utworzonej w ten sposób "ramki", ale też uwzględniać czy jest to kadr poziomy, pionowy a nawet okrągły. W opisie patentu można też przeczytać, że za pomocą gestów będzie można dokonywać prostej edycji jak przycinanie czy poprawa balansu bieli. Chętnie zobaczymy ten pomysł w akcji.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)