Nowe Google Glass będą robiły zdjęcia gdy wykonamy gest kadrowania?

0

Autor: Michał Sułkiewicz

10 Lipiec 2015
Artykuł na: minutę
Firma Google zgłosiła patent, który ma umożliwiać najnowszej wersji urządzenia robienie zdjęć za pomocą gestów. Nie są to jednak byle jakie gesty.

Już pierwsza wersja inteligentnych okularów Google Glass wzbudzała sporo kontrowersji. Ludziom nie podobało się, że właściciele urządzenia mogli ich fotografować i filmować praktycznie bez żadnych sygnałów, że taka czynność ma miejsce. Może nowy patent Google, który ma znaleźć zastosowanie w nowej wersji okularów poprawi wizerunek tego gadżetu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W opatentowanej technologii zdjęcie ma być wykonywane automatycznie poprzez wykonanie gestu "kadrowania", czyli ułożenia palców w kształt ramki. To jednak nie wszystko. Urządzenie ma rozpoznawać sposób ułożenia rąk i nie tylko wybierać kadr zawarty wewnątrz utworzonej w ten sposób "ramki", ale też uwzględniać czy jest to kadr poziomy, pionowy a nawet okrągły. W opisie patentu można też przeczytać, że za pomocą gestów będzie można dokonywać prostej edycji jak przycinanie czy poprawa balansu bieli. Chętnie zobaczymy ten pomysł w akcji.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowy ekran i USB 3.2
Sony aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowy ekran i USB 3.2
W ramach zupełnie nieoczekiwanego ruchu, Sony po cichu aktualizuje modele A7R III i A7R IV o nowsze podzespoły. Jaki jest tego powód? Jak odróżnić nowe wersje od...
12
1
Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu
Instax Mini 40 - podstawowy model w eleganckim wydaniu
Fujifilm wprowadza na rynek nowego instaxa, który zamyka możliwości modelu Mini 11 w eleganckiej obudowie w stylistyce retro.
2
0
Nadchodzi DJI Air 2S - kompaktowy dron z 1-calową matrycą i systemem ADB-S
Nadchodzi DJI Air 2S - kompaktowy dron z 1-calową matrycą i systemem ADB-S
Do sieci wyciekła zapowiedź nowego drona DJI, który dla wielu może okazać się spełnieniem marzeń o wysokiej jakości dronie, oferowanym w przystępnym pułapie...
12
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)