Nowe Google Glass będą robiły zdjęcia gdy wykonamy gest kadrowania?

Autor: Michał Sułkiewicz

10 Lipiec 2015
Artykuł na: minutę
Firma Google zgłosiła patent, który ma umożliwiać najnowszej wersji urządzenia robienie zdjęć za pomocą gestów. Nie są to jednak byle jakie gesty.

Już pierwsza wersja inteligentnych okularów Google Glass wzbudzała sporo kontrowersji. Ludziom nie podobało się, że właściciele urządzenia mogli ich fotografować i filmować praktycznie bez żadnych sygnałów, że taka czynność ma miejsce. Może nowy patent Google, który ma znaleźć zastosowanie w nowej wersji okularów poprawi wizerunek tego gadżetu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W opatentowanej technologii zdjęcie ma być wykonywane automatycznie poprzez wykonanie gestu "kadrowania", czyli ułożenia palców w kształt ramki. To jednak nie wszystko. Urządzenie ma rozpoznawać sposób ułożenia rąk i nie tylko wybierać kadr zawarty wewnątrz utworzonej w ten sposób "ramki", ale też uwzględniać czy jest to kadr poziomy, pionowy a nawet okrągły. W opisie patentu można też przeczytać, że za pomocą gestów będzie można dokonywać prostej edycji jak przycinanie czy poprawa balansu bieli. Chętnie zobaczymy ten pomysł w akcji.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)