Nowe Google Glass będą robiły zdjęcia gdy wykonamy gest kadrowania?

0
Michał Sułkiewicz
10 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Google zgłosiła patent, który ma umożliwiać najnowszej wersji urządzenia robienie zdjęć za pomocą gestów. Nie są to jednak byle jakie gesty.
Już pierwsza wersja inteligentnych okularów Google Glass wzbudzała sporo kontrowersji. Ludziom nie podobało się, że właściciele urządzenia mogli ich fotografować i filmować praktycznie bez żadnych sygnałów, że taka czynność ma miejsce. Może nowy patent Google, który ma znaleźć zastosowanie w nowej wersji okularów poprawi wizerunek tego gadżetu.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

W opatentowanej technologii zdjęcie ma być wykonywane automatycznie poprzez wykonanie gestu "kadrowania", czyli ułożenia palców w kształt ramki. To jednak nie wszystko. Urządzenie ma rozpoznawać sposób ułożenia rąk i nie tylko wybierać kadr zawarty wewnątrz utworzonej w ten sposób "ramki", ale też uwzględniać czy jest to kadr poziomy, pionowy a nawet okrągły. W opisie patentu można też przeczytać, że za pomocą gestów będzie można dokonywać prostej edycji jak przycinanie czy poprawa balansu bieli. Chętnie zobaczymy ten pomysł w akcji.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
18
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)