patent

Wszystkie artykuły z tagiem: "patent" w serwisie fotopolis.pl:
Quad Pixel AF - przełomowy autofokus opisany w nowym patencie Canona
Oparty o technologię Dual Pixel, autofokus aparatów Canon jest jednym z najdoskonalszych tego typu systemów na rynku. Wygląda jednak na to, że już niedługo zobaczymy jego kolejne, doskonalsze wcielenie.
29 Mar 2019
Maciej Luśtyk
0
Nikon zakopuje topór wojenny z Zeissem i ASML. Otrzyma 150 milionów euro
Gdy wiosną zeszłego roku Nikon przegrał proces patentowy, który sam wytoczył, od razu zapowiedział apelację. Jak widać upór popłaca. Producent zawarł ugodę, w ramach której otrzymać ma 150 mln euro zadośćuczynienia.
25 Sty 2019
Maciej Luśtyk
0
Canon pracuje nad systemem stabilizacji matrycy
Jak wskazują najnowsze patenty, japoński producent wziął się wreszcie za jeden z największych braków swoich konstrukcji, czyli system stabilizacji sensora. Czy zobaczymy go w kolejnych modelach?
26 Paź 2018
Maciej Luśtyk
0
Czytnik linii papilarnych w aparatach? Canon już nad tym pracuje
Czytniki linii papilarnych od lat są już standardem w smartfonach i laptopach. Czy jednak potrzebne są fotografom? Canon najwyraźniej myśli, że tak.
30 Sty 2018
Maciej Luśtyk
1
Canon 135 mm f/2 L z filtrem apodyzacyjnym na horyzoncie?
Zastosowanie filtra apodyzacyjnego pozwala zmiękczyć, a tym samym uatrakcyjnić rozmycie nieostrości dostarczane przez obiektyw. Do tej pory Canon nie posiadał jednak takiego szkła w ofercie. Nowy patent wskazuje, że niebawem może się to zmienić.
27 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
Czy Canon stworzy dwustronny obiektyw?
Odwrócenie obiektywu drugą stroną pozwala uzyskać ekstremalne zbliżenie, charakterystyczne dla obiektywów makro. Do tej pory technika ta wymagała jednak korzystania ze specjalnych adapterów i pierścieni. Sytuację mogę zmienić dwustronne obiektywy patentu Canona.
13 Gru 2016
Maciej Luśtyk
0
Polaroid pozywa GoPro… o kształt kamerki
Procesy o kradzież patentów i rozwiązań na rynku fotograficznym nie są niczym nowym. Często w takich przypadkach przedmiot sporu bywa absurdalny. Podobnie jest i tym razem - producent Polaroid Cube pozywa firmę GoPro o skopiowanie pomysłu na kamerkę sportową w kształcie kostki…
4 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Nowe Google Glass będą robiły zdjęcia gdy wykonamy gest kadrowania?
Firma Google zgłosiła patent, który ma umożliwiać najnowszej wersji urządzenia robienie zdjęć za pomocą gestów. Nie są to jednak byle jakie gesty.
10 Lip 2015
Michał Sułkiewicz
0
Motorola zapłaci Fujifilm 10 mln dolarów odszkodowania za naruszenie patentu
Według wyroku sądu znany producent smartfonów będzie musiał zapłacić firmie Fujifilm ponad 10 mln dolarów odszkodowania za naruszenie patentu dotyczącego technologii używanej w aparatach komórek.
6 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0
Zewnętrzny wizjer hybrydowy Panasonica
Wizjery hybrydowe poznaliśmy kilka lat temu za sprawą Fujifilm. Teraz swoich sił w tym kierunku próbuje Panasonic. Do biura patentowego w Japonii wpłynął projekt Panasonica opisujący budowę zewnętrznego wizjera hybrydowego do aparatów kompaktowych.
25 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0