Kolejne patenty fotograficzne Google

0

Autor: Michał Dąbrowski

26 Wrzesień 2012
Artykuł na: minutę
Możliwe, że już niedługo chcąc zobaczyć z bliska fragment architektury nie trzeba będzie mieć aparatu z dużą matrycą lub zoomem. Jedno z najnowszych, właśnie opatentowanych rozwiązań Google rozwiązuje problem małej szczegółowości zdjęć z telefonów.

Pomimo tego, że współczesne smartfony oferują już odwzorowanie szczegółów na dobrym poziomie, Google zdecydował się na pracę nad nowym rozwiązaniem z tym związanym. Pomysł producenta jest taki: robimy zdjęcie z dość dużej odległości, ale chcielibyśmy się przyjrzeć np. detalowi architektury. W tym momencie aplikacja ściąga z serwera zdjęcie wcześniej wykonane przez system StreetView lub innego użytkownika - i pozwala na "zbliżenie". To dość zaskakujący ruch Google, biorąc pod uwagę wyprodukowanie przez Nokię telefonu z aparatem o rozdzielczości blisko 40 megapikseli i umieszczaniem przez producentów coraz większych matryc, w coraz mniejszych aparatach - jak Sony RX-1.

Wniosek patentowy można zobaczyć pod tym linkiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Fujifilm partnerem fotograficznym Orlen Super Race
Wyścigi samochodowe to moc emocji i adrenaliny, brawurowe przejazdy, to także doskonałe warunki na uchwycenie wyjątkowych kadrów. Właśnie dlatego sprzęt Fujifilm...
0
1
Kodak przerzuca się na produkcję leków. 3-krotny wzrost wartości firmy w ciągu jednego dnia
Kodak przerzuca się na produkcję leków. 3-krotny wzrost wartości firmy w ciągu jednego dnia
Niegdysiejszy gigant fotograficzny otrzymał rządowe wsparcie w wysokości 765 mln dolarów, które pomoże firmie dokonać strategicznego przebranżowienia.
29
2
Nowa strona Next77
Nowa strona Next77
Firma Next77 - dystrybutor sprzętu fotograficznego, ma przyjemność poinformować o uruchomieniu nowej, ulepszonej wersji swojej strony internetowej.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)