Google Street View w ujęciu Jona Rafmana

Autor: Marcin Grabowiecki

30 Lipiec 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Michael Wolf jest kolejnym artystą, który w swojej twórczości zajął się tematyką Google Street View. Prace z cyklu "The Nine Eyes of Google Street View" prezentowane są obecnie w londyńskiej Saatchi Gallery.

Zapewne pamiętacie cykl zdjęć Michaela Wolfa, za który dostał honorowe wyróżnienie na World Press Photo w 2011 roku. Nagrodzony zestaw składał się ze zdjęć wykonanych na potrzeby Google Street View, które autor przefotografował z monitora. Wzbudziło to dyskusję na temat autorstwa i etyki w fotografii prasowej. Innym twórcą, który podąża tą samą ścieżką co Wolf jest Jon Rafman.

Kanadyjski artysta pracę nad cyklem rozpoczął od poszukiwania na Google Street View interesujących go obrazów. Kiedy pierwsze z nich pojawiły się na blogu, Rafman zaczął zbierać zgłoszenia od innych ludzi zafascynowanych obrazami pochodzącymi z Google Street View. Jedni z nich kolekcjonowali zdjęcia prostytutek w pracy, inni wypadki samochodowe.

W trakcie tworzenia kolekcji obrazów Rafmanowi zależało na tym, żeby nie poddawać ich żadnym zmianom. To dlatego w lewym górnym rogu kadru znajduje się ikona nawigacji z programu Google Street View. Artysta uważa, że fotografie, które znalazł w sieci wpisują się w historię fotografii ulicznej. Artysta ma nadzieję, że uda mu się także nakręcić film o kierowcy samochodu wykonującego zdjęcia dla Google Street View.

Prace z cyklu "The Nine Eyes of Google Street View" prezentowane są obecnie w londyńskiej Saatchi Gallery.

Więcej zdjęć z projektu znajdziecie na stronie: 9-eyes.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Rusza głosowanie na zdjęcie XX-lecia konkursu Grand Press Photo
Trwa XX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reporterskiej – Grand Press Photo. Z okazji jubileuszu internauci mogą wskazać Zdjęcie XX-lecia. Głosować można do 10 maja br.
6
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Focus Nordic przejmuje wyłączną dystrybucję Ilford Photo
Materiały światłoczułe kultowej marki Ilford mają nowego dystrybutora. Od teraz wyłącznym przedstawicielem firmy na polskim rynku zostaje Focus Nordic.
6
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
8
Powiązane artykuły