Google kupił Nik Software

Przejmując firmę Nik Software, Google stał się właścicielem kilku cenionych przez użytkowników aplikacji do edycji zdjęć, w tym Snapseed.

Firma Nik Software jest znana głównie z powodu wyprodukowania programu Snapseed, przeznaczonego do obróbki zdjęć w systemach iOS i OS X. Daje on użytkownikowi większe możliwości niż Instagram, dzięki czemu zdobywa coraz więcej użytkowników. Aplikacja zdobyła m.in. wyróżnienie iPad App Of The Year 2011. Co może oznaczać przejęcie jej przez Google'a? Możliwe, że programiści będą teraz pracować nad tym, aby była ona dostępna w systemie Android. Drugą opcją jest zapożyczenie funkcji postprodukcji zdjęć (w tym popularnych retro filtrów) do portalu społecznościowego Google+.

Snapseed ciagle można kupić w sklepie Apple za niecałe 5 dolarów.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8