Google kupił Nik Software

Autor: Michał Dąbrowski

24 Wrzesień 2012
Artykuł na: minutę
Przejmując firmę Nik Software, Google stał się właścicielem kilku cenionych przez użytkowników aplikacji do edycji zdjęć, w tym Snapseed.

Firma Nik Software jest znana głównie z powodu wyprodukowania programu Snapseed, przeznaczonego do obróbki zdjęć w systemach iOS i OS X. Daje on użytkownikowi większe możliwości niż Instagram, dzięki czemu zdobywa coraz więcej użytkowników. Aplikacja zdobyła m.in. wyróżnienie iPad App Of The Year 2011. Co może oznaczać przejęcie jej przez Google'a? Możliwe, że programiści będą teraz pracować nad tym, aby była ona dostępna w systemie Android. Drugą opcją jest zapożyczenie funkcji postprodukcji zdjęć (w tym popularnych retro filtrów) do portalu społecznościowego Google+.

Snapseed ciagle można kupić w sklepie Apple za niecałe 5 dolarów.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)