Google kupił Nik Software

Przejmując firmę Nik Software, Google stał się właścicielem kilku cenionych przez użytkowników aplikacji do edycji zdjęć, w tym Snapseed.

Firma Nik Software jest znana głównie z powodu wyprodukowania programu Snapseed, przeznaczonego do obróbki zdjęć w systemach iOS i OS X. Daje on użytkownikowi większe możliwości niż Instagram, dzięki czemu zdobywa coraz więcej użytkowników. Aplikacja zdobyła m.in. wyróżnienie iPad App Of The Year 2011. Co może oznaczać przejęcie jej przez Google'a? Możliwe, że programiści będą teraz pracować nad tym, aby była ona dostępna w systemie Android. Drugą opcją jest zapożyczenie funkcji postprodukcji zdjęć (w tym popularnych retro filtrów) do portalu społecznościowego Google+.

Snapseed ciagle można kupić w sklepie Apple za niecałe 5 dolarów.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
3
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
3
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0