Google kupił Nik Software

Przejmując firmę Nik Software, Google stał się właścicielem kilku cenionych przez użytkowników aplikacji do edycji zdjęć, w tym Snapseed.

Firma Nik Software jest znana głównie z powodu wyprodukowania programu Snapseed, przeznaczonego do obróbki zdjęć w systemach iOS i OS X. Daje on użytkownikowi większe możliwości niż Instagram, dzięki czemu zdobywa coraz więcej użytkowników. Aplikacja zdobyła m.in. wyróżnienie iPad App Of The Year 2011. Co może oznaczać przejęcie jej przez Google'a? Możliwe, że programiści będą teraz pracować nad tym, aby była ona dostępna w systemie Android. Drugą opcją jest zapożyczenie funkcji postprodukcji zdjęć (w tym popularnych retro filtrów) do portalu społecznościowego Google+.

Snapseed ciagle można kupić w sklepie Apple za niecałe 5 dolarów.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0