Sony RX1 - pierwsze wrażenia

Dzisiaj bardzo krótko mieliśmy w rękach premierowy kompakt Sony z pełnoklatkową matrycą - RX1. Mimo że był to model przedprodukcyjny mamy kilka spostrzeżeń. Oto nasze wrażenia spisane na gorąco.
0
Michał Sułkiewicz
12 Wrzesień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Przede wszystkim - bardzo mały. Sony RX1 zadziwia kompaktowością. Myśleliśmy raczej, że będzie bliższy rozmiarami Fujifilm X-Pro1, a tu raczej mamy do czynienia z body wielkości niewiele większej niż X10 tego samego producenta. Dlaczego porównujemy do Fujifilm? Może dlatego, że ergonomia RX1 bardzo nam przypomina serię X. A to bardzo dobrze. Nawet mając aparat w rękach tylko przez kilka minut z łatwością ustawimy go do swoich potrzeb.

Menu przypomina hybrydę tego co mamy w Alfach i tego co mamy w NEX-ach. Nie pozwolono nam zrobić zdjęć, ale aparat reagował na przyciski bardzo szybko i płynnie.

Mimo stosunkowo małych rozmiarów metalowa obudowa sprawia wrażenie solidnej i dobrze leżącej w rękach. Na zdjęciach widzicie opcjonalny wizjer i oparcie na kciuk, ktore jednak trochę zaburzają kompaktowość RX1 i raczej wolelibyśmy mieć wbudowany wizjer (nawet prosty, lunetkowy).

Obiektyw został wyposażony w manualny pierścień przysłony i przełącznik trybu makro od 0,2 do 0,3 m. Poza tym znalazł się na nim także pierścień ostrości. Spust migawki został wyposażony w gwint, do którego możemy podłączyć klasyczny wężyk spustowy. Poza tym na górnej ściance znajduje się tarcza kompensacji ekspozycji.


Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)