Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Patent Olympusa na fotografię stereoskopową

0

Autor: Michal Grzegorczyk

13 Grudzień 2011
Artykuł na: 2-3 minuty
Pomysłów na uzyskanie efektu trójwymiarowości w fotografii nie brakuje. Olympus opatentował właśnie kolejny - dodatkowy "obiektyw" montowany na gorącą stopkę. Takie rozwiązanie należy chyba jednak traktować jedynie w kategoriach ciekawostki. Szanse na to, że kiedykolwiek zamieni się ono w realny produkt są niewielkie.

Pomysłów na trójwymiarowe cyfrowe zdjęcia mieliśmy już kilka: {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=9502;aparat kompaktowy ze zdublowanymi obiektywami i matrycami, obiektyw z dwoma zestawami soczewek rzucającymi obraz na jedną matrycę, stosowany przez wielu producentów system elektroniczny, w którym fotograf musi przesunąć w poziomie aparat w celu automatycznego wykonania i połączenie dwóch fotografii czy wreszcie klasyczna metoda wymagająca użycia dwóch aparatów i systemu jednoczesnego wyzwalania ich migawek. Olympus zaprezentował kolejne rozwiązanie do fotografii stereoskopowej - na razie w formie patentu. Chodzi o dodatkowy obiektyw montowany na gorącej stopce. Wykonywanie trójwymiarowych zdjęć byłoby możliwe jedynie w pionie, zagadką pozostaje również sposób zniwelowania różnic mięczy obiektywem właściwym, a dołączanym. Wątpliwości nie brakuje, dlatego naszym zdaniem szanse na to, że patent kiedykolwiek zamieni się w realny produkt są w tym przypadku niewielkie.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły