fotografia stereoskopowa

Wszystkie artykuły z tagiem: "fotografia stereoskopowa" w serwisie fotopolis.pl:
Insta360 EVO - filmy sferyczne, lub 3D. Ty wybierasz
Najprężniej działający producent kamer 360° zaprezentował nowy, kierowany na rynek konsumencki model EVO, który pozwoli zarówno na rejestrowanie materiałów sferycznych, jak i filmów stereoskopowych w 180 stopniach. Do tego specjalna nakładka na smartfona, która umożliwi oglądanie materiału 3D bez gogli VR.
13 Mar 2019
Maciej Luśtyk
0
Patent Olympusa na fotografię stereoskopową
Pomysłów na uzyskanie efektu trójwymiarowości w fotografii nie brakuje. Olympus opatentował właśnie kolejny - dodatkowy "obiektyw" montowany na gorącą stopkę. Takie rozwiązanie należy chyba jednak traktować jedynie w kategoriach ciekawostki. Szanse na to, że kiedykolwiek zamieni się ono w realny produkt są niewielkie.
13 Gru 2011
Michal Grzegorczyk
0
Getty Images zarejestruje Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 3D
Agencja Getty Images poinformowała, że będzie rejestrowała zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w technologii 3D. Oczywiście jedynie część z sześćdziesięciu obsługujących zawody fotografów sportu będzie na stałe wykonywać fotografie stereoskopowe - reszta będzie robiła normalne, dwuwymiarowe zdjęcia.
13 Wrz 2011
Michal Grzegorczyk
0
Start3d.com, czyli jak się podzielić trzecim wymiarem
Posiadacze aparatów Fujifilm 3D W1 i miłośnicy zdjęć stereoskopowych mają jeden duży problem - trudność z dzieleniem się swoją twórczością. Dzięki witrynie Start3d.com pojawiła się możliwość obejścia tego problemu. To chyba pierwszy serwis społecznościowy stworzony z myślą o zdjęciach 3D. Na razie funkcjonuje w wersji beta, ale można już podziwiać pierwsze trójwymiarowe prace i wysyłać własne.
20 Sty 2010
Michal Grzegorczyk
0