Nowe patenty Canona - czy wreszcie doczekamy się więcej przystępnych cenowo obiektywów RF?

Autor: Maciej Luśtyk

8 Kwiecień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Wygląda na to, że bezlusterkowy system EOS R otworzy się wreszcie bardziej na amatorów. Najnowsze patenty wskazują, że po obiektywie RF 35 mm f/1.8 doczekamy się także innych przystępnych stałek.

Jak donosi serwis Canon Watch, firma pracuje obecnie nad dwoma atrakcyjnymi obiektywami, które, podobnie jak pokazany wraz z premierą systemu EOS R obiektyw RF 35 mm f/1.8 IS Macro, mają posłużyć także za obiektywy makro.

Przystępne portretówki na każdą kieszeń?

Mowa tu o konstrukcjach RF 85 mm f/1.8 i RF 100 mm f/2.8, do których patentów dotarli redaktorzy serwisu. Oczywiście na tematów szczegółów specyfikacji na tę chwilę w zasadzie nic nie wiadomo, a my także nie możemy być pewni czy obiektywy te kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, ale biorąc pod uwagę niesłabnące zainteresowanie analogicznymi konstrukcjami z lustrzankowego systemu EF, jest to wysoce prawdopodobne.

Domniemany układ optyczny modelu RF 85 mm f/1.8

Pozostaje jedynie pytanie czy nowe modele będą równie przystępne cenowo, co ich lustrzankowe odpowiedniki. Obecnie model RF 35 mm f/1.8 IS Macro oferowany jest w podobnej cenie (około 2 tys. zł), co model EF 35 mm f/2 IS USM, jest więc na to spora szansa. Tym bardziej, że również wspomniane wyżej lustrzankowe modele 85 mm f/1.8 i 100 mm f/2.8 oferowane są obecnie w podobnym pułapie cenowym. Z drugiej strony obydwa wspomniane modele to już leciwe konstrukcje, co też pozostaje nie bez znaczenia.

O tym, czy tak się stanie przekonamy się zapewne już w niedalekiej przyszłości. W końcu wiemy, że od pewnego czasu producent skupia się wyłącznie na rozwijaniu optyki do systemów bezlusterkowych.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canonnews.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)