Nowe patenty Canona - czy wreszcie doczekamy się więcej przystępnych cenowo obiektywów RF?

0
Maciej Luśtyk
8 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Wygląda na to, że bezlusterkowy system EOS R otworzy się wreszcie bardziej na amatorów. Najnowsze patenty wskazują, że po obiektywie RF 35 mm f/1.8 doczekamy się także innych przystępnych stałek.

Jak donosi serwis Canon Watch, firma pracuje obecnie nad dwoma atrakcyjnymi obiektywami, które, podobnie jak pokazany wraz z premierą systemu EOS R obiektyw RF 35 mm f/1.8 IS Macro, mają posłużyć także za obiektywy makro.

Przystępne portretówki na każdą kieszeń?

Mowa tu o konstrukcjach RF 85 mm f/1.8 i RF 100 mm f/2.8, do których patentów dotarli redaktorzy serwisu. Oczywiście na tematów szczegółów specyfikacji na tę chwilę w zasadzie nic nie wiadomo, a my także nie możemy być pewni czy obiektywy te kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, ale biorąc pod uwagę niesłabnące zainteresowanie analogicznymi konstrukcjami z lustrzankowego systemu EF, jest to wysoce prawdopodobne.

Domniemany układ optyczny modelu RF 85 mm f/1.8

Pozostaje jedynie pytanie czy nowe modele będą równie przystępne cenowo, co ich lustrzankowe odpowiedniki. Obecnie model RF 35 mm f/1.8 IS Macro oferowany jest w podobnej cenie (około 2 tys. zł), co model EF 35 mm f/2 IS USM, jest więc na to spora szansa. Tym bardziej, że również wspomniane wyżej lustrzankowe modele 85 mm f/1.8 i 100 mm f/2.8 oferowane są obecnie w podobnym pułapie cenowym. Z drugiej strony obydwa wspomniane modele to już leciwe konstrukcje, co też pozostaje nie bez znaczenia.

O tym, czy tak się stanie przekonamy się zapewne już w niedalekiej przyszłości. W końcu wiemy, że od pewnego czasu producent skupia się wyłącznie na rozwijaniu optyki do systemów bezlusterkowych.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canonnews.com.

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Viltrox AF 85 mm f/1.8 FE Mark II - nowa, lżejsza konstrukcja
Viltrox AF 85 mm f/1.8 FE Mark II - nowa, lżejsza konstrukcja
Producent niedrogich szkieł do systemów Sony E i Fujifilm X powraca z odświeżoną portretówką.
0
1
Canon rusza z cashbackiem na obiektywy - do 1380 zł zwrotu
Canon rusza z cashbackiem na obiektywy - do 1380 zł zwrotu
W ramach, najnowszych letnich promocji Canon, poszczególne modele obiektywów będziemy mogli kupić sporo taniej. W ofercie zarówno szkła EF jak i RF.
14
0
Tamron zapowiada nowy, tajemniczy zoom do Sony E
Tamron zapowiada nowy, tajemniczy zoom do Sony E
Do popularnej linii przystępnych cenowo obiektywów Tamrona z mocowaniem Sony E już niebawem dołączy nowy model. Co otrzymamy tym razem?
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)