Nowe patenty Canona - czy wreszcie doczekamy się więcej przystępnych cenowo obiektywów RF?

0

Autor: Maciej Luśtyk

8 Kwiecień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Wygląda na to, że bezlusterkowy system EOS R otworzy się wreszcie bardziej na amatorów. Najnowsze patenty wskazują, że po obiektywie RF 35 mm f/1.8 doczekamy się także innych przystępnych stałek.

Jak donosi serwis Canon Watch, firma pracuje obecnie nad dwoma atrakcyjnymi obiektywami, które, podobnie jak pokazany wraz z premierą systemu EOS R obiektyw RF 35 mm f/1.8 IS Macro, mają posłużyć także za obiektywy makro.

Przystępne portretówki na każdą kieszeń?

Mowa tu o konstrukcjach RF 85 mm f/1.8 i RF 100 mm f/2.8, do których patentów dotarli redaktorzy serwisu. Oczywiście na tematów szczegółów specyfikacji na tę chwilę w zasadzie nic nie wiadomo, a my także nie możemy być pewni czy obiektywy te kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, ale biorąc pod uwagę niesłabnące zainteresowanie analogicznymi konstrukcjami z lustrzankowego systemu EF, jest to wysoce prawdopodobne.

Domniemany układ optyczny modelu RF 85 mm f/1.8

Pozostaje jedynie pytanie czy nowe modele będą równie przystępne cenowo, co ich lustrzankowe odpowiedniki. Obecnie model RF 35 mm f/1.8 IS Macro oferowany jest w podobnej cenie (około 2 tys. zł), co model EF 35 mm f/2 IS USM, jest więc na to spora szansa. Tym bardziej, że również wspomniane wyżej lustrzankowe modele 85 mm f/1.8 i 100 mm f/2.8 oferowane są obecnie w podobnym pułapie cenowym. Z drugiej strony obydwa wspomniane modele to już leciwe konstrukcje, co też pozostaje nie bez znaczenia.

O tym, czy tak się stanie przekonamy się zapewne już w niedalekiej przyszłości. W końcu wiemy, że od pewnego czasu producent skupia się wyłącznie na rozwijaniu optyki do systemów bezlusterkowych.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem canonnews.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
7artisans 35 mm f/0.95 - jasna stałka do APS-C za mniej niż 1000 zł
Chińska marka 7artisans rozpoczyna dystrybucję nowego stałoogniskowego obiektywu o dużej jasności i w bardzo przystępnej cenie...
14
0
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm Fujinon XF 10-24 mm f/4 R OIS WR - szerokokątny zoom otrzymuje uszczelnienia
Fujifilm odświeża systemowy ekwiwalent obiektywu 15-36 mm. Optyka pozostaje bez zmian, ale dzięki uszczelnieniom konstrukcja lepiej trafić ma w gusta...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)