Krótko

Dron w smartfonie? Vivo już nad tym pracuje

Autor: Krzysztof Mularczyk

2 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W smartfonie chcemy mieć wszystko, więc Vivo chce w nim zmieścić drona. Nowy patent chińskiego koncernu to projekt zintegrowanego z telefonem malutkiego drona. Czy to ma szansę się udać?

Vivo, chiński koncern, specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych, a także informatycznych, opatentowało projekt smartfona, w którego wnętrzu mógłby schować się niewielki dron. Po wysunięciu, malutki quadcopter miałby służyć głównie do robienia lepszych zdjęć selfie, ale z pewnością pomógłby w fotografowaniu i filmowaniu z mniej typowych kątów.

Patent zawiera opis systemu dwóch kamer (jednej skierowanej do przodu i drugiej w dół) oraz trzech czujników zbliżeniowych na podczerwień, które zabezpieczałyby przed zderzeniem.

Na rynku można znaleźć już niewielkie drony, np. Air Pix, ale nadal są to konstrukcje nieporównywalnie większe do tego co opatentowało Vivo. Pomysł zintegrowania smartfona i drona wydaje się świetny, ale czy uda się go zrealizować? Oprócz samej miniaturyzacji dochodzą czynniki stabilizacji lotu (mocy silników) oraz zasilania. Niewykluczone jednak, że firma podejmie to wyzwanie.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
7
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
4
Powiązane artykuły