Krótko

Dron w smartfonie? Vivo już nad tym pracuje

Autor: Krzysztof Mularczyk

2 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W smartfonie chcemy mieć wszystko, więc Vivo chce w nim zmieścić drona. Nowy patent chińskiego koncernu to projekt zintegrowanego z telefonem malutkiego drona. Czy to ma szansę się udać?

Vivo, chiński koncern, specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych, a także informatycznych, opatentowało projekt smartfona, w którego wnętrzu mógłby schować się niewielki dron. Po wysunięciu, malutki quadcopter miałby służyć głównie do robienia lepszych zdjęć selfie, ale z pewnością pomógłby w fotografowaniu i filmowaniu z mniej typowych kątów.

Patent zawiera opis systemu dwóch kamer (jednej skierowanej do przodu i drugiej w dół) oraz trzech czujników zbliżeniowych na podczerwień, które zabezpieczałyby przed zderzeniem.

Na rynku można znaleźć już niewielkie drony, np. Air Pix, ale nadal są to konstrukcje nieporównywalnie większe do tego co opatentowało Vivo. Pomysł zintegrowania smartfona i drona wydaje się świetny, ale czy uda się go zrealizować? Oprócz samej miniaturyzacji dochodzą czynniki stabilizacji lotu (mocy silników) oraz zasilania. Niewykluczone jednak, że firma podejmie to wyzwanie.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro - nowe fotograficzne flagowce stawiają na funkcje AI
Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro - nowe fotograficzne flagowce stawiają na funkcje AI
Google pokazało 6. odsłonę swojego smartfona. Tym razem otrzymujemy nową matrycę i w sumie 3 aparaty, ale najnowsze flagowce to przede wszystkim nowości...
7
Saramonic SmartMic5 - mikrofon shotgun do smartfona
Saramonic SmartMic5 - mikrofon shotgun do smartfona
Coraz więcej producentów oferuje rozwiązania audio do smartfonów. Swoją ofertę mobilnych rozwiązań rozszerza Saramonic prezentują nowy niedrogi mikrofon pojemnościowy...
8
iPhone 13, 13 Pro i 13 Pro Max - nowy układ aparatów i "kinowe" wideo
iPhone 13, 13 Pro i 13 Pro Max - nowy układ aparatów i "kinowe" wideo
Apple właśnie zaprezentowało najnowszą generację iPhone’ów. Oprócz zwiększonej wydajności otrzymamy też m.in. personalizowane filtry do...
18
Powiązane artykuły