Krótko

Dron w smartfonie? Vivo już nad tym pracuje

Autor: Krzysztof Mularczyk

2 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W smartfonie chcemy mieć wszystko, więc Vivo chce w nim zmieścić drona. Nowy patent chińskiego koncernu to projekt zintegrowanego z telefonem malutkiego drona. Czy to ma szansę się udać?

Vivo, chiński koncern, specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych, a także informatycznych, opatentowało projekt smartfona, w którego wnętrzu mógłby schować się niewielki dron. Po wysunięciu, malutki quadcopter miałby służyć głównie do robienia lepszych zdjęć selfie, ale z pewnością pomógłby w fotografowaniu i filmowaniu z mniej typowych kątów.

Patent zawiera opis systemu dwóch kamer (jednej skierowanej do przodu i drugiej w dół) oraz trzech czujników zbliżeniowych na podczerwień, które zabezpieczałyby przed zderzeniem.

Na rynku można znaleźć już niewielkie drony, np. Air Pix, ale nadal są to konstrukcje nieporównywalnie większe do tego co opatentowało Vivo. Pomysł zintegrowania smartfona i drona wydaje się świetny, ale czy uda się go zrealizować? Oprócz samej miniaturyzacji dochodzą czynniki stabilizacji lotu (mocy silników) oraz zasilania. Niewykluczone jednak, że firma podejmie to wyzwanie.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Oppo Find N2 Flip - ma aparat z flagowca, ekran do selfie i robi flip. Czy to najlepszy składak na rynku?
Oppo Find N2 Flip - ma aparat z flagowca, ekran do selfie i robi flip. Czy to najlepszy składak na...
Wyposażony w topowe podzespoły takie jak moduł fotograficzny Hasselblad z matrycą Sony IMX890, układ MediaTek Dimensity 9000+, łączność 5G dual SIM oraz najlepsze w swoim segmencie szybkie...
16
Oppo Find N2 Flip - nadchodzi składak, który ma wyznaczać standardy
Oppo Find N2 Flip - nadchodzi składak, który ma wyznaczać standardy
Najnowszy smartfon Oppo N2 Flip ma pokazać, że technologia składanych ekranów w pełni dojrzała. Będzie miał też mocną specyfikację i aparat Hasselblada. Premiera już...
9
Vivo X90 i X90 Pro - 1-calowa matryca i lepsze rezultaty w słabym świetle
Vivo X90 i X90 Pro - 1-calowa matryca i lepsze rezultaty w słabym świetle
Vivo zaprezentowało najnowszą serię flagowych smartfonów. Modele X90 i X90 Pro otrzymują zaawansowany układ aparatów opracowany we współpracy z Zeissem, który bazuje...
6
Powiązane artykuły