Krótko

Dron w smartfonie? Vivo już nad tym pracuje

Autor: Krzysztof Mularczyk

2 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W smartfonie chcemy mieć wszystko, więc Vivo chce w nim zmieścić drona. Nowy patent chińskiego koncernu to projekt zintegrowanego z telefonem malutkiego drona. Czy to ma szansę się udać?

Vivo, chiński koncern, specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych, a także informatycznych, opatentowało projekt smartfona, w którego wnętrzu mógłby schować się niewielki dron. Po wysunięciu, malutki quadcopter miałby służyć głównie do robienia lepszych zdjęć selfie, ale z pewnością pomógłby w fotografowaniu i filmowaniu z mniej typowych kątów.

Patent zawiera opis systemu dwóch kamer (jednej skierowanej do przodu i drugiej w dół) oraz trzech czujników zbliżeniowych na podczerwień, które zabezpieczałyby przed zderzeniem.

Na rynku można znaleźć już niewielkie drony, np. Air Pix, ale nadal są to konstrukcje nieporównywalnie większe do tego co opatentowało Vivo. Pomysł zintegrowania smartfona i drona wydaje się świetny, ale czy uda się go zrealizować? Oprócz samej miniaturyzacji dochodzą czynniki stabilizacji lotu (mocy silników) oraz zasilania. Niewykluczone jednak, że firma podejmie to wyzwanie.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 12S Ultra - flagowiec z 1-calową matrycą i aparatem Leica
Xiaomi 12S Ultra - flagowiec z 1-calową matrycą i aparatem Leica
Nowy flagowy smartfon jako jeden z pierwszych na rynku wykorzystuje pełną 1-calową matrycę. Wyposażony w 3 aparaty, wideo 4K i 10-bitowy wyświetlacz Xiaomi 12S Ultra...
17
Xiaomi 12S Ultra z 1-calową matrycą. Nadchodzi prawdopodobnie najlepszy fotograficzny smartfon dotychczas
Xiaomi 12S Ultra z 1-calową matrycą. Nadchodzi prawdopodobnie najlepszy fotograficzny smartfon...
Już w poniedziałek premiera nowego flagowego smartfona Xiaomi. Model 12S Ultra wykorzystywać ma pełną, opracowaną wspólnie z Sony matryce w rozmiarze...
7
Vivo X80 Pro trafia do Polski. Znamy oficjalną cenę
Vivo X80 Pro trafia do Polski. Znamy oficjalną cenę
Najnowszy flagowy smartfon Vivo właśnie zadebiutował w Europie. Ma zaawansowany aparat sterowany dedykowanym układem obrazowania AI oraz świetną wydajność. Wiemy już...
13
Powiązane artykuły