Vivo X80 Pro trafia do Polski. Znamy oficjalną cenę

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Czerwiec 2022
Artykuł na: 9-16 minut

Najnowszy flagowy smartfon Vivo właśnie zadebiutował w Europie. Ma zaawansowany aparat sterowany dedykowanym układem obrazowania AI oraz świetną wydajność. Wiemy już ile to fotograficzne cudeńko będzie kosztować.

Informacja prasowa

Vivo prezentuje najnowszy smartfon z serii X, opracowany wspólnie z firmą ZEISS, oferujący profesjonalny system obrazowania i flagową wydajność. Wszystko to by umożliwić użytkownikom wykonanie idealnego ujęcia.

  • Opracowany wspólnie z firmą ZEISS system obrazowania, nowy chip vivo V1+ i tylny aparat z powłoką T*Coating umożliwiający wykonanie zdjęć w naturalnych kolorach i kinowym stylu.
  • Procesor Snapdragon 8 Gen 1, wyświetlacz E5 Ultra Vision oraz technologia Liquid Cooling Vapor Chamber zapewniają wygodne i nieograniczone użytkowanie.
  • Ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych, ładowanie FlashCharge 80W i bezprzewodowe ładowanie FlashCharge 50W poprawiające efektywność i produktywność.
  • Trwała, aluminiowa ramka obejmująca tylną obudowę wykonaną z odpornego szkła fluorytowego AG o matowo-ceramicznym wykończeniu i certyfikat IP68 to gwarant wyrafinowanego i jednocześnie wytrzymałego designu.

Vivo oficjalnie wprowadza na rynek europejski najnowszy smartfon vivo X80 Pro 5G. Nowy model z serii X zapewnia użytkownikom najwyższy standard w kategorii urządzeń mobilnych, dzięki połączeniu świetnej specyfikacji z nowymi, kinematograficznymi trybami fotografowania zaprojektowanymi wspólnie z ZEISS. Najwyższy standard mobilnej fotografii, artystyczny tryb kinowy, flagowa wydajność oraz technologiczne innowacje nie przestają dowodzić, że marka vivo dąży do zapewnienia swoim klientom idealnych wręcz wrażeń podczas rejestrowania obrazu.

Zaawansowane funkcje profesjonalnego obrazowania opracowane wspólnie z ZEISS

- X80 Pro doskonale odpowiada na potrzeby użytkowników, udowadniając tym samym jak ważne dla marki vivo jest wprowadzenie profesjonalnej jakości do świata fotografii mobilnej. Dzięki niezwykle udanej współpracy z ZEISS, globalnym liderem w dziedzinach optyki i optoelektroniki, po raz kolejny udało nam się zapewnić użytkownikom najwyższej klasy doświadczenia. Nasza technologia otwiera nowy wymiar możliwości, których tylko częścią jest jeszcze wierniejsze uwiecznianie wspomnień czy tworzenie wysokiej jakości zdjęć – podkreśla Michał Opłocki, Senior Go-To-Market Manager, vivo.

Przeczytaj także:
Vivo X80 Pro - 4 aparaty, optyka Zeissa i mocna specyfikacja

Nowy flagowiec Vivo debiutuje na rynku międzynarodowym. Oprócz topowej specyfikacji nowy X80 Pro może pochwalić się uniwersalnym układem aparatów, który dzięki technologii Zeissa i specjalnemu układowi obrazowania ma szansę spodobać się bardziej wymagającym adeptom fotografii smartfonowej. [Czytaj więcej]

Udoskonalone funkcje vivo X80 Pro zapewniają nieporównywalnie lepszy standard fotografii mobilnej i po raz pierwszy, dzięki trybom nagrywania współprojektowanym przez ZEISS, umożliwiają tworzenie filmów w prawdziwie hollywoodzkim stylu. Tryb ZEISS Cinematic Video Bokeh tworzy efekt rozmycia również w formacie filmowym, dając efekt panoramicznego obiektywu kinowego, który umożliwia nagrywanie wysoce estetycznych i ekspresyjnych filmów. Użytkownicy mają również możliwość wybrania opcji zwykłego obiektywu wideo z efektem bokeh, dzięki czemu za jednym dotknięciem mogą go zastosować w filmach portretowych. Efekt ten zmienia się w zależności od dystansu, ogniskowej obiektywu czy przysłony, a w przypadku zwykłego kadru 16:9 rozmycia bokeh mają kształt okręgu.

Dodatkowo, do trybu ZEISS Superb Portrait zostały wprowadzone nowe efekty, takie jak ZEISS Cinematic Style Bokeh. W efekcie, użytkownicy mają możliwość uzyskania hollywoodzkiej estetyki z filmowym efektem rozmycia tła także przy szerokokątnych proporcjach ekranu 2.39:1. Rezultaty polepsza jeszcze stworzony przez vivo algorytm symulujący obiektyw kinowy oraz technologia głębi ostrości mierzona dwoma aparatami, która łączy w sobie procesowanie i odtwarzanie flary. Poprzez rozpoznawanie refleksów, możliwe jest zidentyfikowanie najjaśniejszego punktu zdjęcia, co pozwala na dodanie artystycznych smug niebieskiego światła, imitując efekt tych znanych z kina.

Vivo utrzymuje najwyższy standard fotografii nocnej dzięki trybowi ZEISS Superb Night Camera. Z ulepszonymi funkcjami takimi jak Pure Night View, zdjęcia nocne zrobione X80 Pro będą w pełni oddawać fotografowaną scenerię. Dodatkowo, X80 Pro daje możliwość wykonywania zdjęć w standardzie XDR, który wzmacnia kolory i poprawia jasność zdjęć robionych pod światło, co pozwala lepiej odzwierciedlić to, co widzi ludzkie oko. Opcja zdjęć XDR może także optymalizować możliwości wyświetlacza X80 Pro poprzez pogłębienie kontrastów między tonami, by w pełni oddać wysokiej jakości efekt HDR na zdjęciach. Ze względu na zastosowaną powłokę ZEISS T*, wydajność tylnych aparatów X80 Pro w nocy jest najwyższej jakości spośród zaprezentowanych modeli. Powłoka ZEISS T* zwiększa współczynnik transmisji światła, co pomaga zredukować odbicia takie jak flara czy efekt ducha.

Aby jeszcze lepiej optymalizować efekty mobilnej fotografii, obecna w X80 Pro funkcja ZEISS Natural Color, wspomagana przez silnik percepcyjny AI, poprawia dokładność i jasność kolorów jak również zmiany odcieni. ZEISS Natural Color pozwala na odwzorowanie naturalnych kolorów i automatycznie dobiera odpowiednią ekspozycję i balans bieli, pozwalając by zdjęcie odwzorowywało dokładniej to, co w rzeczywistości widzi ludzkie oko. Funkcja ta daje również możliwość dostosowywania odcieni, uwieczniając chwile w bardziej realistyczny, wyszukany i naturalny sposób.

Fotografia mobilna najwyższej klasy

X80 Pro to najwyższej jakości rozwiązania foto w połączeniu z flagowymi funkcjami, które uczyniły markę vivo liderem w zakresie fotografii mobilnej. Dzięki zorientowanym na użytkownika innowacjom, tworzenie fotograficznych czy filmowych arcydzieł staje się teraz dziecinnie proste.

X80 Pro posiada kamerę przednią o rozdzielczości 32MP oraz tylni system 4 aparatów na który składają się: ultraczuły aparat o rozdzielczości 50MP z matrycą GNV i optyczną stabilizacją obrazu, szerokokątny aparat o rozdzielczości 48 Mp, aparat portretowy z gimbalem o rozdzielczości 12 Mp oraz aparat peryskopowy o rozdzielczości 8MP. Aparat portretowy z gimbalem o rozdzielczości 12 Mp to najważniejszy dodatek, pozwalający na poprawę jakości i stabilizacji wideo. Z kolei, główny aparat modelu X80 Pro zawiera, m.in. ultraczułą matrycę GNV, optymalizującą współczynnik odbicia oraz obiektyw wykonany ze szkła o wysokiej przepuszczalności, pozwalający osiągać niższą dyspersję i dryft temperaturowy, minimalizujący rażące światło.

Nie ustając w staraniach o najlepszą jakość foto- i filmografii mobilnej, X80 Pro wyposażony jest w najnowszy chip vivo V1+, który dzięki wbudowanemu systemowi AI zapewnia niezrównane doznania wizualne. System X80 Pro zawiera również inną wbudowaną funkcję - system AI poprawiający jakość materiałów wideo, który pozwala na automatyczny dobór trybu do panujących warunków oświetleniowych, sugerując zmiany w zależności od sytuacji np. między video HDR a trybem nocnym. Co więcej, chip vivo V1+ poprawia osiągi X80 Pro podczas filmowania i grania.

Panoramowanie to kolejna z funkcji poszerzających dynamiczne możliwości flagowca. Dzięki zastosowaniu technologii śledzenia ruchu, sprzęt redukuje rozmycia powodowane przez drżenie rąk. Co więcej, Night Sports Mode w X80 Pro dzięki ulepszonej detekcji ruchu, pozwala użytkownikom na robienie niesamowitych, wysokiej jakości, dynamicznych zdjęć, nawet w ekstremalnych warunkach.

Niezrównana wydajność flagowca

Przełomowe technologie vivo w zakresie fotografii mobilnej oraz najlepsza wydajność czynią X80 Pro potężnym urządzeniem zaprojektowanym i zorientowanym na potrzeby użytkownika. X80 Pro napędzany jest procesorem Snapdragon 8 Gen. 1. W efekcie, X80 Pro ma wydajniejszy procesor od swojego poprzednika, a dzięki ulepszonej pamięci LPDDR5 i UFS3.1 prędkość operacji jest większa niż kiedykolwiek.

X80 Pro wyposażony jest także w technologię chłodzenia Liquid Cooling Vapor Chamber, która pozwala maksymalnie schłodzić jeszcze większą powierzchnię. Dzięki temu urządzenie pracuje stabilnie nawet podczas zadań wymagających najwyższej wydajności, takich jak nagrywanie wideo czy granie w gry o wysokiej rozdzielczości.

Zaprojektowany z myślą o potrzebach konsumenta, X80 Pro otrzymał znaczące ulepszenia także w kwestii baterii. Przystosowano ją do stylu życia użytkowników. X80 Pro posiada więc funkcję ładowania FlashCharge 80W oraz możliwość skorzystania z ładowarki indukcyjnej FlashCharge o mocy 50W. W efekcie, solidną baterię, o pojemności aż 4700 mAh można naładować do pełna w zaledwie 36 minut.

Dodatkowo, X80 Pro wyposażony jest w nowoczesny, ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych 3D, który oferuje niezwykle szybkie skanowanie odcisku palca. Typowe czytniki linii papilarnych wbudowane w ekran wymagają od 15 do 20 dotknięć by zeskanować odcisk palca. W przypadku X80 Pro wystarczy przytknąć palec tylko raz. Po skonfigurowaniu odcisku, X80 Pro pozwala na najszybsze jak dotąd odblokowanie ekranu – już w 0,2 sekundy. Z uwagi na 11,1 razy większy od tradycyjnych czytników linii papilarnych obszar skanowania, ogólne doświadczenie odblokowywania ekranu uległo znacznej poprawie.

Daj się pochłonąć grze

X80 Pro wprowadza na rynek nowoczesne funkcje zapewniające większą immersję i umożliwiające czerpanie z grania jeszcze więcej przyjemności. Smartfon wyposażony jest w duży silnik liniowy X-Axis, wspierany przez autorskie algorytmy vivo. Całość, przy zachowaniu bardzo cichej pracy, potrafi generować silne wibracje, dostosowane do sytuacji w grze. W efekcie, responsywność mechanizmu wibracji X80 Pro wzrosła aż o 20%, zapewniając jeszcze lepszą zabawę.

Podwójny głośnik stereo w X80 Pro i towarzyszący mu potężny bas zapewniają zrównoważony balans dźwięku jeszcze lepszego niż w dotychczasowych rozwiązaniach. Ten nowy układ audio pojawia się za sprawą modelu X80 Pro po raz pierwszy w europejskich produktach vivo.

Wodoodporny i świeży design

Zainspirowane wyglądem profesjonalnych aparatów, wzornictwo modelu oparto na symbolice geometrycznych motywów koła i kwadratu. X80 Pro dostępny jest w wariancie kolorystycznym Cosmic Black, który przywołuje na myśl nocne niebo a nawet szerzej – bezkres wszechświata.

Cena i dostępność

Vivo X80 Pro będzie dostępny w Polsce od 27 czerwca 2022 r. w kolorze Cosmic Black, w sugerowanej cenie detalicznej 5 999 PLN.

X80 Pro wyposażony jest w standardową ładowarkę 80W (adapter FlashCharge 20V / 4A. Model obsługuje również ładowarkę indukcyjną 50W FlashCharge. Rzeczywiste napięcie ładownia jest dynamicznie dopasowywane w miarę zmian warunków i rzeczywistego użycia. Ładowarka indukcyjna 50W FlashCharge jest sprzedawana oddzielnie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie vivo.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
13
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
OnePlus 12 - najlepsze podzespoły i rozbudowany moduł foto z dużą matrycą
Na swoje 10-urodziny OnePlus prezentuje nowego flagowca. OnePlus 12 to najlepsza na rynku wydajność i zaawansowany moduł foto przygotowany we współpracy z Hasselbladem i Sony
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)