Nikon pozwał Sigmę

Nikon Corporation pozwał przed tokijskim sądem firmę Sigma Corporation. Chodzi o rzekome naruszenie praw patentowych dotyczących systemu stabilizacji optycznej stosowanej w obiektywach do lustrzanek. Nikon oszacował swoje straty na ponad 12,6 miliardów jenów (około 442 miliony złotych).

Nikon Corporation pozwał przed tokijskim sądem firmę Sigma Corporation. Nikon zarzucił Sigmie naruszenie praw patentowych dotyczących systemu stabilizacji optycznej stosowanej w obiektywach do lustrzanek. Swoje straty oszacował na ponad 12,6 miliardów jenów (około 442 miliony złotych). Nikon twierdzi, że próbował dojść do porozumienia z Sigmą, ale negocjacje nie przyniosły rezultatów.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13