Nikon pozwał Sigmę

Nikon Corporation pozwał przed tokijskim sądem firmę Sigma Corporation. Chodzi o rzekome naruszenie praw patentowych dotyczących systemu stabilizacji optycznej stosowanej w obiektywach do lustrzanek. Nikon oszacował swoje straty na ponad 12,6 miliardów jenów (około 442 miliony złotych).

Nikon Corporation pozwał przed tokijskim sądem firmę Sigma Corporation. Nikon zarzucił Sigmie naruszenie praw patentowych dotyczących systemu stabilizacji optycznej stosowanej w obiektywach do lustrzanek. Swoje straty oszacował na ponad 12,6 miliardów jenów (około 442 miliony złotych). Nikon twierdzi, że próbował dojść do porozumienia z Sigmą, ale negocjacje nie przyniosły rezultatów.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4