pozew

Wszystkie artykuły z tagiem: "pozew" w serwisie fotopolis.pl:
Getty Images pozwane za nieetyczne praktyki i sprzedawanie darmowych zdjęć
Stockowy gigant na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie był już bohaterem mniejszych i większych skandali dotyczących licencjonowania fotografii. Kolejny proces wytacza firma marketingowa CixxFive Concepts, a tym razem chodzi o nieetyczne zagrania, polegające na wprowadzaniu w błąd klientów.
3 Kwi 2019
Maciej Luśtyk
0
Fotograf pozywa New York Timesa. Powód? Brak stałego zatrudnienia i dyskryminacja ze względu na wiek
W dzisiejszym świecie fotografii i dziennikarstwa prawdziwy etat należy do rzadkości. Jak się jednak okazuje, to nie jedyny problem z jakim muszą mierzyć się zawodowi fotoreporterzy. Robert Stolarik idzie na wojnę z dziennikiem New York Times, którego pozywa o dyskryminację wiekową i wykorzystywanie statusu freelancera.
23 Paź 2017
Maciej Luśtyk
1
Getty kontratakuje. Zaskakująca odpowiedź na miliardowy pozew
Zapewne pamiętacie jeszcze sprawę Carol M. Highsmith, która w lipcu wytoczyła fotograficznemu gigantowi pozew na miliard dolarów. Wszystkim wydawało się, że słusznie. Jak można było przewidzieć, Getty jest zupełnie innego zdania.
13 Wrz 2016
Maciej Luśtyk
0
Fałszowanie praw autorskich i kradzież. Getty pozwane po raz kolejny!
Mija raptem tydzień odkąd dowiedzieliśmy się o rekordowym pozwie wytoczonym Getty Images przez amerykańską fotografkę, a na jaw wychodzi, że przywłaszczanie przez agencję cudzych zdjęć było standardową praktyką. Firmę pozywa niezależna agencja prasowa Zuma.
4 Sie 2016
Maciej Luśtyk
0
Pozew o miliard dolarów: znamy oficjalne stanowisko Getty Images
W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o wyjątkowym pozwie wytoczonym przez oszukaną fotografkę agencji Getty Images. Z początku przedstawiciele agencji milczeli, teraz jednak wystosowali oficjalne oświadczenie.
1 Sie 2016
Maciej Luśtyk
0
Tym skutkują złe zamiary. GoPro odwraca sytuację i pozywa Polaroida
Pamiętacie jeszcze jak jesienią zeszłego roku Polaroid pozwał GoPro o kształt kamerki? Teraz producent kamer sportowych odwraca sytuację i robi dokładnie to samo.
1 Lip 2016
Maciej Luśtyk
0
Groupon pozwany za kradzież zdjęć
Najbardziej znana na świecie firma oferująca grupowe promocje od pewnego czasu zmaga się problemami. Teraz będzie miała kolejne. Zniżkowego giganta pozwano za bezprawne wykorzystywanie zdjęć.
8 Lut 2016
Maciej Luśtyk
0
To nie koniec perypetii GoPro. Tym razem firmę pozywa konkurencja
Ile złych rzeczy może przytrafić się jednej firmie w ciągu tygodnia? Czarna passa GoPro trwa. Po największym w historii firmy spadku wartości akcji i pozwie złożonym przez inwestorów, producenta kamerek sportowych czeka jeszcze jedna batalia sądowa. Tym razem atakuje konkurencja.
21 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
Polaroid pozywa GoPro… o kształt kamerki
Procesy o kradzież patentów i rozwiązań na rynku fotograficznym nie są niczym nowym. Często w takich przypadkach przedmiot sporu bywa absurdalny. Podobnie jest i tym razem - producent Polaroid Cube pozywa firmę GoPro o skopiowanie pomysłu na kamerkę sportową w kształcie kostki…
4 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Nikon pozwał Sigmę
Nikon Corporation pozwał przed tokijskim sądem firmę Sigma Corporation. Chodzi o rzekome naruszenie praw patentowych dotyczących systemu stabilizacji optycznej stosowanej w obiektywach do lustrzanek. Nikon oszacował swoje straty na ponad 12,6 miliardów jenów (około 442 miliony złotych).
26 Maj 2011
Michal Grzegorczyk
0