Kodak złożył wniosek o ogłoszenie upadłości

Stało się - Kodak złożył w amerykańskim sądzie wniosek o upadłość według Rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego (tzw. Chapter 11). Wnioskiem nie zostały objęte spółki zależne spoza USA.

131-letni Kodak poinformował o złożeniu wniosku o upadłość według Rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego (tzw. Chapter 11). Wniosek dotyczy również wszystkich spółek zależnych działających w USA, a nie zostały nim objęte zagraniczne spółki zależne. Procedura Rozdziału 11 pozwala na utrzymanie funkcjonowania firmy i daje czas na reorganizację pod nadzorem sądu, zanim możliwe będzie wypełnianie zobowiązań przedsiębiorstwa wobec wierzycieli. Firma liczy, że po ogłoszeniu banktructwa łatwiej jej będzie sprzedać prawa do zgromadzonej przez lata własności intelektualnej (patenty, technologie), która nie jest kluczowa dla najbardziej dochodowych obszarów działalności. Kodak liczy, że dzięki temu poprawi płynność finansową i wróci na właściwe tory.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1