Kodak bliski bankructwa

Gazeta Wall Street Journal napisała o przygotowaniach Kodaka do ogłoszenia bankructwa. O kłopotach amerykańskiej firmy pisaliśmy już kilkukrotnie, ale teraz sytuacja wydaje się niemal beznadziejna. Cena akcji spadła poniżej dolara i zarząd przygotowuje firmę do procesu upadłości na podstawie "Chapter 11".
Cena akcji Kodaka spadła do poziomu 47 centów - firma stoi u progu bankructwa. Gazeta Wall Street Journal napisała, że zarząd firmy przygotowuje się do wystąpienia o upadłość na podstawie Rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego (tzw. Chapter 11). Procedura ta pozwala na utrzymanie funkcjonowania firmy i daje czas na reorganizację pod nadzorem sądu, zanim możliwe będzie wypełnianie zobowiązań przedsiębiorstwa wobec wierzycieli. Ratunkiem przed procedurą "Chapter 11" mogłaby być {LNK|https://www.fotopolis.pl/index.php?n=13349;sprzedaż 1100 patentów firmy. Firma próbuje na nich zarobić od kilku miesięcy, ale do tej pory nie znalazł się kupiec gotowy spełnić oczekiwania finansowe amerykańskiego koncernu.

kurs akcji Kodaka od szczytu w okolicach 1997 roku

Konsekwencją fatalnej kondycji Kodaka jest jego sytuacja na giełdzie. Cena akcji wynosi obecnie 47 centów, a zarząd giełdy ogłosił, że w ciągu sześciu miesięcy musi wrócić powyżej dolara (a dokładniej, średnia z pełnego miesiąca musi wynieść powyżej dolara). Jeśli się to nie uda, koncern zostanie automatycznie usunięty z notowań NYSE.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1