Kodak: produkcja filmów ciągle opłacalna

Zgłoszenie wniosku o upadłość według Rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego (tzw. Chapter 11) oznacza konieczność gruntownej restrukturyzacji firmy. Amerykański koncern twierdzi jednak, że nie ucierpi na tym produkcja filmów fotograficznych i kinematograficznych, która podobno nadal przynosi zyski.
Kodachrome nie przetrwał, a co z pozostałymi?

{LNK|http://www.bjp-online.com/british-journal-of-photography/news/2140216/-film-division-profitable-kodak;British Journal of Photography przytoczył wypowiedź Audrey'a Jonckheera, dyrektora marketingu i public relations Kodaka, z której wynika, że produkcja filmów fotograficznych i kinematograficznych jest dla amerykańskiego koncernu nadal opłacalna. To dobra wiadomość w kontekście zeszłotygodniowego wniosku o upadłość według Rozdziału 11 Kodeksu Upadłościowego (tzw. Chapter 11). W praktyce oznacza on głęboką restrukturyzację firmy i zlikwidowanie niedochodowych gałęzi. Skoro Film division zarabia, istnieje szansa, że TRI-X, Portra, Ektar i inne nie znikną tak szybko z rynku - nawet jeśli największy dochód przynosi produkcja i sprzedaż materiałów kinematograficznych.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
4
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1