Fujifilm podnosi ceny filmów. Po raz kolejny

Autor: Maciej Luśtyk

22 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Na przestrzeni ostatnich lat producent kilkukrotnie podnosił już ceny materiałów światłoczułych. Nadchodzi kolejna podwyżka i to całkiem spora.

Firma Fujifilm poinformowała, że wraz jeszcze w styczniu na całym świecie podniesione zostaną ceny materiałów światłoczułych znajdujących się w jej ofercie. Podwyżka dotyczyć ma filmów negatywowych i odwracalnych, klisz czarno-białych oraz aparatów jednorazowych z serii QuickSnap. Mimo że producent nie podaje szczegółowych informacji co do tego, ile będziemy musieli zapłacić za poszczególne produkty, zaznacza, że wzrost cen będzie istotny, bo nawet dwucyfrowy. Informuje jednak, że wysokość podwyżek będzie zależeć od danego regionu.

Swoje działania firma usprawiedliwia stale zmniejszającym się popytem na filmy analogowe, co przy wysokiej cenie materiałów bazowych znacznie podnosi koszty produkcji, których firma nie jest w stanie wyrównać. Producent zapewnia jednak, że mimo podwyżek nadal oddany jest rynkowi fotografii analogowej i będzie starał się sprostać oczekiwaniom klientów.Co innego moglibyśmy usłyszeć w takiej sytuacji? Ciekawe jak decyzja wpłynie na sprzedaż aparatów natychmiastowych Instax, pozostających jednymi z najchętniej kupowanych produktów firmy. Czy użytkownicy będą skłonni zapłacić kilkanaście złotych więcej za wkłady, które już teraz nie należą do najtańszych? Oby nie był to przysłowiowy strzał w kolano. Zwłaszcza, że ostatnia podwyżka cen miała miejsce raptem pół roku temu.Więcej informacji znajdziecie na stronie fujifilm.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
Nowy salon CEWE Fotojoker w Bydgoszczy - promocje z okazji otwarcia
CEWE Fotojoker, renomowana marka branży fotograficznej, otworzyła nowy salon w Galerii Zielone Arkady, w sercu Bydgoszczy. Z tej okazji, na klientów czeka wiele atrakcji i specjalnie...
4
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Chemia Kodak Professional wraca na europejski rynek
Już niebawem na rynku pojawi się komplet chemii fotograficznej do wywoływania zdjęć analogowych Kodak Professional. W ofercie znajdą się zarówno odczynniki do negatywów czarno-białych,...
19
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Podcast Fotopolis dostępny na YouTube
Od dzisiaj nasz autorski podcast dostępny jest do posłuchania także w serwisie YouTube. To już 50 odcinków rozmów o fotografii z czołowymi przedstawicielami branży.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)