Reflecta RPS 10M - Profesjonalna jakość skanów

0

Autor: Maciej Luśtyk

16 Grudzień 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Na rynku pojawił się niedawno nowy skaner do negatywów znanej firmy Reflecta. Model RPS 10M łączy w sobie wydajność i profesjonalną jakość.

Reflecta RPS 10M umożliwia skanowanie negatywów 35mm lub slajdów w maksymalnej rozdzielczości 10,000 dpi i oferuje maksymalny zakres dynamiki 4.2 Dmax. Urządzenie obsługuje 24-bitową paletę kolorów. Skanowanie w pełnej rozdzielczości zajmie około 7 minut. Skaner wyposażony jest w automatyczny podajnik na kliszę i oferuje możliwość zaprogramowania procesu skanowania, dzięki czemu nie jest konieczna nasza obecność podczas przetwarzania filmu. Z pewnością pozwoli zaoszczędzić to dużo czasu.

Skaner został wyposażony w matrycę Linear Array Color CCD oraz w system Magic Touch, który niweluje kurz i rysy na zeskanowanych zdjęciach. Urządzenie podłączane jest do komputera za pomocą kabla USB. Razem ze skanerem otrzymamy oprogramowanie do edycji plików graficznych Adobe Photoshop Elements 12. Urządzenie dostępne jest za pośrednictwem sklepów internetowych w cenie około 2500zł.

Więcej informacji o urządzeniu znajdziemy na stronie producenta.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)