Phase One XF - nowe body, przystawki i obiekywy

Autor: Maciej Luśtyk

3 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent zaprezentował nowy, średnioformatowy aparat Phase One XF. Konstrukcja oferuje nowy system AF, funkcje dotykowe i szerokie możliwości personalizacji. Pojawiły się też nowe przystawki IQ3 o rozdzielczośćach od 50 do 80 Mp, a także 2 obiektywy Schneider Kreuznach o ogniskowych 120 mm i 35 mm.

Aparat Phase One XF wyposażono w nowy system autofokusa Honeybee Autofocus Platform, który dzięki programowalnemu interfejsowi oferować ma jeszcze wydajniejszą pracę w studiu i który pozwala na przykład przypisać każdemu obiektywowi punkt hiperfokalny, do którego w każdej chwili będzie można powrócić za pomocą jednego przycisku. Aparat oferuje również górny wyświetlacz LCD o szerokości 1,6 cala, wyposażony w funkcje dotykowe. Co więcej, według producenta będziemy mogli w pełni spersonalizować trzy pokrętła i 6 przycisków na obudowie aparatu. System ma być rozwijany poprzez aktualizacje, które mają rozbudowywać możliwości aparatu, a które będą przygotowywane we wspołpracy z użytkownikami. Podglądu obrazu będziemy mogli dokonywać za pomocą pryzmatu bądź celownika.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Razem z aparatem zaprezezentowane zostały przystawki IQ3 w wersjach o rozdzielczości 50, 60 i 80 Mp. Wersja 50-megapikselowa wyposażona zostałą w matrycę CMOS i oferować ma zakres dynamiczny o rozpiętości 14 EV. Pozostałe dwie bazują na matrycy CCD i charakteryzują się zakresem o rozpiętości 13 EV. Wszystkie przystawki zostały wyposażone w ekrany dotykowe o przekątnej 3,2 cala, moduł Wi-fi i pozwalają na maksymalny czas naświetlania 60 minut.

To jeszcze nie wszystko. Razem z nowym systemem producent wprowadził też dwa nowe obiektywy Phase One Schneider Kreuznach o ogniskowych 120 i 35 mm. Wyposażono je w litkowe przysłony, a producent chwali się, że oferują rozdzielczość większą niż 100 Mp.

Poza tym producent zaktualizował program Capture One do wersji 8.3. Aktualizacja usprawnia działanie tetheringu, dodaje profile dla plików RAW z najnowszych aparatów i oferuje wsparcie dla systemu customizacji aparatu XF.

Za aparat w zestawie z przystawką, wizjerem, obiektywem Schneider-Kreutnach 80mm i oprogramowaniem Capture One 8.3 kupimy w cenie 31,990 euro (wersja 50 Mp), 33,990 euro (wersja 60 Mp) i 38,990 euro (wersja 80 Mp). Więcej informacji o aparacie znajdziemy na stronie phaseone.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
8
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)