Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Phase One XF - nowe body, przystawki i obiekywy

0

Autor: Maciej Luśtyk

3 Czerwiec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Producent zaprezentował nowy, średnioformatowy aparat Phase One XF. Konstrukcja oferuje nowy system AF, funkcje dotykowe i szerokie możliwości personalizacji. Pojawiły się też nowe przystawki IQ3 o rozdzielczośćach od 50 do 80 Mp, a także 2 obiektywy Schneider Kreuznach o ogniskowych 120 mm i 35 mm.

Aparat Phase One XF wyposażono w nowy system autofokusa Honeybee Autofocus Platform, który dzięki programowalnemu interfejsowi oferować ma jeszcze wydajniejszą pracę w studiu i który pozwala na przykład przypisać każdemu obiektywowi punkt hiperfokalny, do którego w każdej chwili będzie można powrócić za pomocą jednego przycisku. Aparat oferuje również górny wyświetlacz LCD o szerokości 1,6 cala, wyposażony w funkcje dotykowe. Co więcej, według producenta będziemy mogli w pełni spersonalizować trzy pokrętła i 6 przycisków na obudowie aparatu. System ma być rozwijany poprzez aktualizacje, które mają rozbudowywać możliwości aparatu, a które będą przygotowywane we wspołpracy z użytkownikami. Podglądu obrazu będziemy mogli dokonywać za pomocą pryzmatu bądź celownika.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Razem z aparatem zaprezezentowane zostały przystawki IQ3 w wersjach o rozdzielczości 50, 60 i 80 Mp. Wersja 50-megapikselowa wyposażona zostałą w matrycę CMOS i oferować ma zakres dynamiczny o rozpiętości 14 EV. Pozostałe dwie bazują na matrycy CCD i charakteryzują się zakresem o rozpiętości 13 EV. Wszystkie przystawki zostały wyposażone w ekrany dotykowe o przekątnej 3,2 cala, moduł Wi-fi i pozwalają na maksymalny czas naświetlania 60 minut.

To jeszcze nie wszystko. Razem z nowym systemem producent wprowadził też dwa nowe obiektywy Phase One Schneider Kreuznach o ogniskowych 120 i 35 mm. Wyposażono je w litkowe przysłony, a producent chwali się, że oferują rozdzielczość większą niż 100 Mp.

Poza tym producent zaktualizował program Capture One do wersji 8.3. Aktualizacja usprawnia działanie tetheringu, dodaje profile dla plików RAW z najnowszych aparatów i oferuje wsparcie dla systemu customizacji aparatu XF.

Za aparat w zestawie z przystawką, wizjerem, obiektywem Schneider-Kreutnach 80mm i oprogramowaniem Capture One 8.3 kupimy w cenie 31,990 euro (wersja 50 Mp), 33,990 euro (wersja 60 Mp) i 38,990 euro (wersja 80 Mp). Więcej informacji o aparacie znajdziemy na stronie phaseone.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Produkcja lustrzanek Nikon D3500 i D5600 zatrzymana. Czy to koniec tanich aparatów systemowych?
Nikon oznaczył modele D3500 i D5600 jako "stare". To oznacza koniec produkcji budżetowych lustrzanek. A co oferuje na ich miejsce?
1
1
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
102 Mp w cenie i rozmiarach GFX 50S - czy taki będzie Fujifilm GFX 100S?
Wyciekła informacja o dacie premiery i cenie 100-megapikselowego aparatu Fujifilm GFX 100S. Czy to możliwe, że będzie tańszy od pełnoklatkowych lustrzanek?
26
1
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Sony Airpeak to najmniejszy dron, który uniesie aparaty serii Alpha
Dziś Sony uchyliło wreszcie rąbka tajemnicy na temat nadchodzącego drona. Airpeak to model, który ma szansę zdemokratyzować segment profesjonalnych ujęć z...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)