Phase One XF - nowe body, przystawki i obiekywy

Autor: Maciej Luśtyk

3 Czerwiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent zaprezentował nowy, średnioformatowy aparat Phase One XF. Konstrukcja oferuje nowy system AF, funkcje dotykowe i szerokie możliwości personalizacji. Pojawiły się też nowe przystawki IQ3 o rozdzielczośćach od 50 do 80 Mp, a także 2 obiektywy Schneider Kreuznach o ogniskowych 120 mm i 35 mm.

Aparat Phase One XF wyposażono w nowy system autofokusa Honeybee Autofocus Platform, który dzięki programowalnemu interfejsowi oferować ma jeszcze wydajniejszą pracę w studiu i który pozwala na przykład przypisać każdemu obiektywowi punkt hiperfokalny, do którego w każdej chwili będzie można powrócić za pomocą jednego przycisku. Aparat oferuje również górny wyświetlacz LCD o szerokości 1,6 cala, wyposażony w funkcje dotykowe. Co więcej, według producenta będziemy mogli w pełni spersonalizować trzy pokrętła i 6 przycisków na obudowie aparatu. System ma być rozwijany poprzez aktualizacje, które mają rozbudowywać możliwości aparatu, a które będą przygotowywane we wspołpracy z użytkownikami. Podglądu obrazu będziemy mogli dokonywać za pomocą pryzmatu bądź celownika.

Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Razem z aparatem zaprezezentowane zostały przystawki IQ3 w wersjach o rozdzielczości 50, 60 i 80 Mp. Wersja 50-megapikselowa wyposażona zostałą w matrycę CMOS i oferować ma zakres dynamiczny o rozpiętości 14 EV. Pozostałe dwie bazują na matrycy CCD i charakteryzują się zakresem o rozpiętości 13 EV. Wszystkie przystawki zostały wyposażone w ekrany dotykowe o przekątnej 3,2 cala, moduł Wi-fi i pozwalają na maksymalny czas naświetlania 60 minut.

To jeszcze nie wszystko. Razem z nowym systemem producent wprowadził też dwa nowe obiektywy Phase One Schneider Kreuznach o ogniskowych 120 i 35 mm. Wyposażono je w litkowe przysłony, a producent chwali się, że oferują rozdzielczość większą niż 100 Mp.

Poza tym producent zaktualizował program Capture One do wersji 8.3. Aktualizacja usprawnia działanie tetheringu, dodaje profile dla plików RAW z najnowszych aparatów i oferuje wsparcie dla systemu customizacji aparatu XF.

Za aparat w zestawie z przystawką, wizjerem, obiektywem Schneider-Kreutnach 80mm i oprogramowaniem Capture One 8.3 kupimy w cenie 31,990 euro (wersja 50 Mp), 33,990 euro (wersja 60 Mp) i 38,990 euro (wersja 80 Mp). Więcej informacji o aparacie znajdziemy na stronie phaseone.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony ZV-E10 - aparat dla vlogerów, z wymiennymi obiektywami
Sony ZV-E10 - aparat dla vlogerów, z wymiennymi obiektywami
Po zeszłorocznym kompakcie ZV-1, Sony rozwija ideę niewielkiego aparatu dla twórców internetowego wideo o model z matrycą APS-C i możliwością wymiany obiektywów. Czy...
8
Filmowanie z szybkością 1,16 mln kl./s? Vision Research prezentuje nowe kamery Phantom
Filmowanie z szybkością 1,16 mln kl./s? Vision Research prezentuje nowe kamery Phantom
Dwie nowe ultraszybkie kamery wprowadza na rynek firma Vision Research. Model Phantom TMX 5010 może rejestrować obraz z szybkością ponad milion klatek na sekundę.
9
Nowe informacje o specyfikacji Nikona Z9. Co już wiemy o nowym reporterskim korpusie?
Nowe informacje o specyfikacji Nikona Z9. Co już wiemy o nowym reporterskim korpusie?
Producent nie ujawnił jeszcze specyfikacji, ale Internet huczy od domysłów na temat nowego flagowego Nikona. Coraz więcej pojawia się jednak wyważonych informacji. Zebraliśmy te najbardziej...
43
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)