Phase One zaprezentował 100-megapikselową przystawkę CMOS do aparatów serii XF

0
Maciej Luśtyk
4 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Znany producent aparatów średnioformatowych zaprezentował opracowaną we współpracy z Sony przystawkę cyfrową CMOS o rozdzielczości 100 Mp, do aparatów z serii XF. Oprócz ponadprzeciętnej szczegółowości obrazu, moduł oferować ma także bardzo szeroki zakres dynamiczny i 16-bitową głębię kolorów.
Najnowsza przystawka cyfrowa Phase One została wyposażona w 100-megapikselową matrycę CMOS opracowaną przy współpracy z Sony, wieloletnim partnerem producenta średnioformatowych rozwiązań. Sensor o rozmiarach 53.7 x 40.4 mm pozwoli nam na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 11608 x 8708 pikseli, co przypadnie do gustu amatorom wielkoformatowych wydruków. Do tego, za sprawą 16-bitowej głębi kolorystycznej oferować ma perfekcyjne odwzorowanie barw. Z kolei piksele o wielkości 4.6 mikrona mają zagwarantować dobre wyniki podczas pracy na wyższych czułościach, które regulować możemy w zakresie ISO 50-12800.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Według producenta nowa matryca oferuje zakres dynamiczny rzędu 15 EV i pozwala na wykonywanie 60-minutowych ekspozycji. Przystawka wyposażona jest w dotykowy ekran i podobnie jak wcześniejsze modułu pozwala na tethering z programem Capture One oraz wypuszczenie sygnału poprzez złącze HDMI.Jak zwykle, profesjonalne rozwiązania przychodzą w „profesjonalnej” cenie. Za zestaw składający się z przystawki, body aparatu Phase One XF oraz obiektywu Schneider-Kreuznach 80 mm będziemy musieli zapłacić około 49 tys. dolarów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie phaseone.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
8
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)