Phase one A-Series - bezlusterkowy średni format

Phase one A-Series - bezlusterkowy średni format
Phase One za pośrednictwem serwisu Digital Transitions ogłosiło wprowadzenie nowej linii aparatów średnioformatowych o nazwie “The A Series”. Co ciekawe aparaty będą pozbawione układu lustra.
Nowa seria aparatów ze stajni Phase One to efekt kolaboracji firmy ze szwajcarską marką Alpa i producentem obiektywów Rodenstock. Nowe aparaty łączą optykę Roddenstocka z body produkowanym przez Alpe i przystawką cyfrową od Phase One. Efektem tej kolaboracji jest pierwszy cyfrowy, średnioformatowy aparat bezlusterkowy.

Mimo że wszystkie komponenty, z których został zbudowany aparat są od pewnego czasu dostępne na rynku osobno, to ciekawostką jest wprowadzenie takiego rozwiązania przez jednego z liderów fotografii średnioformatowej. Czy jest to kolejny krok ku przechyleniu szali fotografii cyfrowej w stronę aparatów bezlusterkowych? Wprowadzenie takiego zestawu jako gotowego produktu oferuje też szereg korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim producent na pewno zadba o to aby wszystkie elementy były ze sobą dobrze skalibrowane i oferowały jak najlepszą jakość zdjęć. Co więcej, zestaw jako całość zostanie objęty 5-letnią gwarancją.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Aparaty z serii A będą dostępne w 3 wariantach różniących się typem i wielkością matrycy przystawki cyfrowej. Dostępne rodzaje matrycy to: IQ250 CMOS - 50Mp, IQ260 Full Frame CCD - 60Mp, IQ280 Full Frame CCD - 80Mp. W każdym zestawie znajdziemy natomiast body Alpa 12 TC, obiektyw Rodenstock Alpar f/4.0 35mm i program do obróbki RAW Capture One 8. Jak widzimy na zdjęciach, Alpa wyposażyła swoje body w uchwyt na smartfona pełniącego funkcję elektronicznego wizjera. Zapewne zestawy będą różnić się ceną, której na razie jeszcze nie znamy.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1