Phase one A-Series - bezlusterkowy średni format

Phase one A-Series - bezlusterkowy średni format
Phase One za pośrednictwem serwisu Digital Transitions ogłosiło wprowadzenie nowej linii aparatów średnioformatowych o nazwie “The A Series”. Co ciekawe aparaty będą pozbawione układu lustra.
Nowa seria aparatów ze stajni Phase One to efekt kolaboracji firmy ze szwajcarską marką Alpa i producentem obiektywów Rodenstock. Nowe aparaty łączą optykę Roddenstocka z body produkowanym przez Alpe i przystawką cyfrową od Phase One. Efektem tej kolaboracji jest pierwszy cyfrowy, średnioformatowy aparat bezlusterkowy.

Mimo że wszystkie komponenty, z których został zbudowany aparat są od pewnego czasu dostępne na rynku osobno, to ciekawostką jest wprowadzenie takiego rozwiązania przez jednego z liderów fotografii średnioformatowej. Czy jest to kolejny krok ku przechyleniu szali fotografii cyfrowej w stronę aparatów bezlusterkowych? Wprowadzenie takiego zestawu jako gotowego produktu oferuje też szereg korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim producent na pewno zadba o to aby wszystkie elementy były ze sobą dobrze skalibrowane i oferowały jak najlepszą jakość zdjęć. Co więcej, zestaw jako całość zostanie objęty 5-letnią gwarancją.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Aparaty z serii A będą dostępne w 3 wariantach różniących się typem i wielkością matrycy przystawki cyfrowej. Dostępne rodzaje matrycy to: IQ250 CMOS - 50Mp, IQ260 Full Frame CCD - 60Mp, IQ280 Full Frame CCD - 80Mp. W każdym zestawie znajdziemy natomiast body Alpa 12 TC, obiektyw Rodenstock Alpar f/4.0 35mm i program do obróbki RAW Capture One 8. Jak widzimy na zdjęciach, Alpa wyposażyła swoje body w uchwyt na smartfona pełniącego funkcję elektronicznego wizjera. Zapewne zestawy będą różnić się ceną, której na razie jeszcze nie znamy.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18