Phase one A-Series - bezlusterkowy średni format

Phase one A-Series - bezlusterkowy średni format
Phase One za pośrednictwem serwisu Digital Transitions ogłosiło wprowadzenie nowej linii aparatów średnioformatowych o nazwie “The A Series”. Co ciekawe aparaty będą pozbawione układu lustra.
Nowa seria aparatów ze stajni Phase One to efekt kolaboracji firmy ze szwajcarską marką Alpa i producentem obiektywów Rodenstock. Nowe aparaty łączą optykę Roddenstocka z body produkowanym przez Alpe i przystawką cyfrową od Phase One. Efektem tej kolaboracji jest pierwszy cyfrowy, średnioformatowy aparat bezlusterkowy.

Mimo że wszystkie komponenty, z których został zbudowany aparat są od pewnego czasu dostępne na rynku osobno, to ciekawostką jest wprowadzenie takiego rozwiązania przez jednego z liderów fotografii średnioformatowej. Czy jest to kolejny krok ku przechyleniu szali fotografii cyfrowej w stronę aparatów bezlusterkowych? Wprowadzenie takiego zestawu jako gotowego produktu oferuje też szereg korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim producent na pewno zadba o to aby wszystkie elementy były ze sobą dobrze skalibrowane i oferowały jak najlepszą jakość zdjęć. Co więcej, zestaw jako całość zostanie objęty 5-letnią gwarancją.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)
Aparaty z serii A będą dostępne w 3 wariantach różniących się typem i wielkością matrycy przystawki cyfrowej. Dostępne rodzaje matrycy to: IQ250 CMOS - 50Mp, IQ260 Full Frame CCD - 60Mp, IQ280 Full Frame CCD - 80Mp. W każdym zestawie znajdziemy natomiast body Alpa 12 TC, obiektyw Rodenstock Alpar f/4.0 35mm i program do obróbki RAW Capture One 8. Jak widzimy na zdjęciach, Alpa wyposażyła swoje body w uchwyt na smartfona pełniącego funkcję elektronicznego wizjera. Zapewne zestawy będą różnić się ceną, której na razie jeszcze nie znamy.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13