Phase One iXU 180 - 80 megapikseli dla dronów

Autor: Maciej Luśtyk

31 Marzec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Phase One Industrial, przemysłowa odnoga firmy Phase One, zaprezentowała 80-megapikselowy aparat średnioformatowy z przeznaczeniem do fotografii lotniczej. iXU 180 waży jedynie 925 gram, dzięki czemu z łatwością zostanie uniesiony przez większe drony.

Aparat Phase One iXU 180 posiada 80-megapikselową matrycę CCD i umożliwia zapis obrazów w formatach Phase One RAW, TIF i JPEG na kartach Compact Flash. Zakres czułości, z użyciem których będziemy mogli robić zdjęcia to ISO 35 - 800. Dodatkowo aparat został wyposażony z złącze USB 3.0, za pomocą którego zgramy zdjęcia do komputera. Producent chwali się, że produkt od początku był projektowany pod kątem fotografii lotniczej z użyciem dronów, co świadczyć ma o elastyczności firmy i możliwości do adaptacji produktów na różne rynki.

Aparat będzie współpracował z obiektywami Schneider-Kreuznach o ogniskowych 28 mm, 55 mm, 80 mm, 110 mm, 150 mm i 240 mm. Waga kamery z obiektywem 80 mm wynosić będzie około 1,5 kg, a jego wymiary to 97 x 93 x 110 mm. Dodatkowo, producent wyposażył aparat w specjalny filtr, który umożliwia uchwycenie fal o długościach bliskich podczerwieni, co rozszerzyć ma przemysłowe zastosowania urządzenia. iXU 180 ma być dostępny w sprzedaży w połowie kwietnia 2015 roku. Nie znana jest jeszcze jego cena. Jeśli jednak planowaliście zająć się wykonywaniem zdjęć szpiegowskich, to zachęcamy Was do śledzenia informacji o aparacie na stronie producenta.

Więcej szczegółów znajdziemy na stronie phaseone.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)