Phase One zapowiada aktualizację systemu XT. Co zobaczymy tym razem?

Autor: Maciej Luśtyk

11 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

W sieci pojawiła się zapowiedź nowości w systemie Phase One XT. Czy będzie to nowe akcesorium czy może wreszcie prawdziwy bezlusterkowiec?

Zaprezentowany w 2019 roku system Phase One XT to propozycja na wygodniejsze wykorzystanie przystawek Phase One IQ4 w terenie. Dzięki supercienkiemu body i specjalnie zaprojektowanym obiektywom, średnioformatowy system  P1 stał się bardziej mobilny i komfortowy w przypadku pracy poza studiem. Głównymi obszarami fotografii, do jakich projektowany był nowy system są krajobraz i dokument.

Producent od początku twierdził, że Phase One XT to system, który będzie ewoluował. Wygląda na to, że wreszcie się tego doczekaliśmy. Na kanale marki w serwisie Youtube pojawiła się zapowiedź nowości, które prawdopodobnie zobaczymy jeszcze w tym tygodniu.

Nowy aparat czy akcesorium?

Na chwilę obecną trudno stwierdzić z czym będziemy mieli do czynienia, gdyż ujęcia zdradzają bardzo niewiele. Raczej nie należy spodziewać się, że producent zaprezentuje zupełnie nowy, w pełni bezlusterkowy aparat, gdyż taka konstrukcja zapewnie nie byłaby częścią systemu XT tylko osobny tworem. Czego więc możemy oczekiwać?

Główną nowością, która pojawia się w trailerze jest pokrętło lub zębatka umieszczona w okolicy mocowania obiektywów. Niektórzy twierdzą, że będziemy mieć tu do czynienia z adapterem lub obiektywem Tilt. Być może doczekamy się jednak czegoś bardziej egzotycznego jak adapter AF lub adapter na szkła systemu XF?

Premiera już za kilka dni

O tym przekonamy się zapewnie już niebawem, gdyż premiera nowego urządzenia odbyć ma się jeszcze w tym tygodniu. Nie należy jednak liczyć na to, że nowość Phase One odmieni rynek fotografii. System XT to wydatek w wysokości ponad 200 tysięcy złotych - z ewentualnych rewelacji skorzystają więc tylko nieliczni.

Więcej informacji na temat aparatów producenta znajdziecie na stronie photography.phaseone.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)