Phase One zapowiada aktualizację systemu XT. Co zobaczymy tym razem?

Autor: Maciej Luśtyk

11 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

W sieci pojawiła się zapowiedź nowości w systemie Phase One XT. Czy będzie to nowe akcesorium czy może wreszcie prawdziwy bezlusterkowiec?

Zaprezentowany w 2019 roku system Phase One XT to propozycja na wygodniejsze wykorzystanie przystawek Phase One IQ4 w terenie. Dzięki supercienkiemu body i specjalnie zaprojektowanym obiektywom, średnioformatowy system  P1 stał się bardziej mobilny i komfortowy w przypadku pracy poza studiem. Głównymi obszarami fotografii, do jakich projektowany był nowy system są krajobraz i dokument.

Producent od początku twierdził, że Phase One XT to system, który będzie ewoluował. Wygląda na to, że wreszcie się tego doczekaliśmy. Na kanale marki w serwisie Youtube pojawiła się zapowiedź nowości, które prawdopodobnie zobaczymy jeszcze w tym tygodniu.

Nowy aparat czy akcesorium?

Na chwilę obecną trudno stwierdzić z czym będziemy mieli do czynienia, gdyż ujęcia zdradzają bardzo niewiele. Raczej nie należy spodziewać się, że producent zaprezentuje zupełnie nowy, w pełni bezlusterkowy aparat, gdyż taka konstrukcja zapewnie nie byłaby częścią systemu XT tylko osobny tworem. Czego więc możemy oczekiwać?

Główną nowością, która pojawia się w trailerze jest pokrętło lub zębatka umieszczona w okolicy mocowania obiektywów. Niektórzy twierdzą, że będziemy mieć tu do czynienia z adapterem lub obiektywem Tilt. Być może doczekamy się jednak czegoś bardziej egzotycznego jak adapter AF lub adapter na szkła systemu XF?

Premiera już za kilka dni

O tym przekonamy się zapewnie już niebawem, gdyż premiera nowego urządzenia odbyć ma się jeszcze w tym tygodniu. Nie należy jednak liczyć na to, że nowość Phase One odmieni rynek fotografii. System XT to wydatek w wysokości ponad 200 tysięcy złotych - z ewentualnych rewelacji skorzystają więc tylko nieliczni.

Więcej informacji na temat aparatów producenta znajdziecie na stronie photography.phaseone.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 X4 - sferyczne 8K dla każdego
Insta360 prezentuje swoją najnowsza flagową kamerkę sferyczną. Insta360 X4 rejestruje wideo 360° w rozdzielczości 8K i standardowe wideo 2D w 4K. Oferuje też o 50% bardziej wydajną...
6
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu budżetowych kamer
Blackmagic PYXIS 6K - pełna klatka, modułowość i świetna cena. Zapowiada się na killera segmentu...
Blackmagic prezentuje PYXIS 6K - jedną z najbardziej wszechstronnych i przystępnych cenowo pełnoklatkowych kamer na rynku.
10
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI Avata 2 - większa wydajność, lepsza kamera, łatwe akrobacje i niższa cena
DJI prezentuje drugą generację drona typu cinewhoop. Model Avata 2 lepsze ma praktycznie wszystko, a do tego poprawia największe niedociągnięcia poprzednika, jak ograniczone możliwości...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)