XT-Rodenstock HR Digaron-W 40 mm f/4 Tilt - średnioformatowy obiektyw Tilt za 50 tys. złotych

Autor: Maciej Luśtyk

15 Lipiec 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Phase One zaprezentowało najnowszy dodatek do swojego średnioformatowego systemu XT. Tym razem jest to skierowany do fotografów krajobrazu obiektyw XT-Rodenstock HR Digaron-W 40 mm f/4 Tilt z możliwością pochylenia osi optycznej.

Zgodnie z zapowiedziami z zeszłego tygodnia Phase One zaprezentowało nowość w średnioformatowym systemie XT. Okazał się nią obiektyw XT-Rodenstock HR Digaron-W 40 mm f/4 Tilt, charakteryzujący się funkcją pochylania osi optycznej w zakresie +/- 3 stopnie, która kontrolujemy za pomocą specjalnego pokrętła na tubusie. W parze z opcją Shift wbudowaną w body systemu XT otrzymujemy więc pełną funkcjonalność konstrukcji Tilt-Shift.

Szkło XT-Rodenstock HR Digaron-W 40 mm f/4 Tilt oferuje ekwiwalent ogniskowej 27 mm dla pełnej klatki (kąt widzenia 94°) i pozwoli na ostrzenie z minimalnej odległości 45 cm. Producent nie zdradza szczegółów na temat konstrukcji optycznej, ale obiecuje, że podobnie jak inne szkła Rodenstock, obiektyw oferować ma wzorowe wyniki w zakresie rozdzielczości i kontroli aberracji. Mimo to zaleca pracę w zakresie przysłon f/5.6-f/8.

Nowy obiektyw nie należy do małych (105 x 107 x 95 mm) ani lekkich (995 g), ale ci, do których jest kierowany z pewnością nie będzie to przeszkadzać. Na przednią soczewkę zamocujemy filtry kołowe o średnicy 67 mm.

Cena i dostępność

Nowy XT-Rodenstock HR Digaron-W 40 mm f/4 Tilt to jednak zabawka wyłącznie dla wybranych. Obiektyw debiutuje w cenie 10 999 euro, czyli około 52 550 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie photography.phaseone.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Przywitaj lato z Irix - wszystkie obiektywy foto 15% taniej do 22 czerwca
Aby uczcić nadejście nowego sezonu, od 20 do 22 czerwca Irix oferuje 15% rabatu na wszystkie obiektywy fotograficzne w ofercie.
0
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)